Ви, напевно, не раз чули, що пити чорний чай відразу після їжі шкідливо. Але чи знаєте ви, чому не варто цього робити, і яку слід витримати паузу до того, як взятися за чай? Давайте дізнаємося більш докладно.

Дійсно, ігнорування правила, згідно з яким після прийому їжі потрібно зробити перерву, може згубним чином позначитися на стані вашого здоров’я. Тому краще всього, перш ніж перейти до чаювання, почекати якийсь проміжок часу. Одні джерела стверджують, що достатньо почекати півгодини, інші – 2,5.

Але чому це необхідно робити? Насправді, все пояснюється досить просто — будь-яка рідина розбавляє шлунковий сік, тому значно уповільнюється процес травлення. Також чорний чай містить дубильні речовини, які, розщеплюючись, утворюють танін. Це з’єднання заважає насиченню організму білком і залізом. Побутують різні думки з приводу того, наскільки небезпечний цей чай, але прийти до єдиного не вдалося поки що нікому.

Думка експерта

Шкода від чаювання безпосередньо залежить від кількості вживаної їжі — стверджує Анжеліка Шакірова, лікар вищої категорії, кандидат медичних наук, гастроентеролог. Якщо напій п’ють після легкого перекусу, то його негативний вплив не буде помітним. Але якщо вживання відбувається після повноцінного прийому їжі, з великою кількістю поживних продуктів, то він все-таки зашкодить. У шлунку збільшиться обсяг рідини, але в підсумку концентрація травного соку буде значно менше.

Крім того, регулярні чаювання, проводяться після вживання їжі, можуть сприяти розширенню шлунка, що у свою чергу також може призвести до неприємних наслідків. Через танін в складі продукту, рекомендується пити його мінімум через 40 хв. після їди.

Цікаві факти:
  • У багатьох регіонах традиційно вважається, що чай допомагає не тільки перетравлювати продукти харчування, а й корисним речовинам засвоюватися. Але це стосується тільки трав’яних і зелених чаїв.
  • Також, розбавивши об’єм рідини в шлунку, будь-який напій дозволяє знизити надмірну кислотність, що може позитивно позначитися на стані здоров’я.

Якщо ви володієте міцним шлунком і добре функціонуючою травною системою, то вам не варто особливо переживати про шкоду чорного чаю. Але ви можете прислухатися до порад гастроентерологів, які наполегливо рекомендують утриматися від пиття відразу після сніданку, вечері чи обіду.