Серцево-судинними захворюваннями страждають мільйони, і ця цифра буде тільки зростати, пише Daily Express. На щастя, знизити ризик їх розвитку допоможе здоровий спосіб життя і правильне харчування. Як показало недавнє дослідження, певні продукти збільшують ризик розвитку ішемічної хвороби серця.

Ризик розвитку серцево-судинних захворювань можна скоротити, якщо вести здоровий спосіб життя. Існують такі продукти, споживання яких слід обмежити, або взагалі відмовитися від них. Дослідження на цей рахунок тривають, але деякі види продуктів рекомендується включити в раціон, а якісь виключити з нього.

За даними британського фонду Серця, близько 7,6 мільйона людей у Великобританії страждають серцево-судинними захворюваннями. Організація зазначає, що ці цифри можуть зрости в міру старіння і зростання населення, а також поліпшення показників виживання при наявності серцево-судинних захворювань. На щастя, є кілька способів знизити ризик захворювання.

Британський фонд Серця заявляє: “Здорове харчування може допомогти знизити ризик розвитку ішемічної хвороби серця і зупинити збільшення ваги, що, в свою чергу, знижує ризик розвитку діабету і підвищеного артеріального тиску”.

Читайте також:  Хвороба печінки: названо незвичайний симптом небезпечного стану

Кафедра здоров’я населення імені Наффілда Оксфордського університету провела великий аналіз зібраних до теперішнього моменту даних, включаючи 13 когортних досліджень за участю понад 1,4 мільйона людей.

Учасники дослідження суворо дотримувалися рекомендацій по харчуванню, за станом їх здоров’я спостерігали до 30 років, і результати були опубліковані сьогодні в журналі Food Science and Nutrition.

Оксфордський університет говорить, що в цілому, дані досліджень свідчать про те, що щоденне споживання більше 50 грам переробленого м’яса, м’ясопродуктів, підвищує ризик розвитку ішемічної хвороби серця на 18%.

У свою чергу, щоденне споживання більше 50 грам непереробленого м’яса збільшує ризик розвитку ішемічної хвороби серця на 9%.
Однак дослідники не виявили чіткого зв’язку між вживанням в їжу м’яса птиці і ризиком розвитку ішемічної хвороби серця.

Якщо ви зараз з’їдаєте щодня більше 90 грам (вага після термічної обробки) червоного або переробленого м’яса, то Департамент охорони здоров’я та соціального забезпечення радить вам зменшити порцію до 70 грам.

Читайте також:  Чому з'являється свербіння в очах і як його зменшити

Переробленим вважається те м’ясо, для зберігання якого використовують такий спосіб обробки, як копчення, в’ялення, соління або додавання консервантів. До такого виду м’яса відносяться сосиски, бекон, шинка, салямі і паштет, говорить Національна служба охорони Здоров’я Великобританії.

Орган охорони здоров’я зазначає, що “Сніданок, в який входять дві звичайні британські сосиски і дві скибочки бекону, це приблизно 130 грам”.

Якщо ви їсте багато червоного або переробленого м’яса, то Національна служба охорони здоров’я рекомендує обмежити його споживання, оскільки ці продукти можливо мають зв’язок з раком кишечника.

“Здорове збалансоване харчування може включати в себе як білок, що міститься в м’ясі, так і білок, який міститься в рибі, яйцях і джерелах неживотного походження, наприклад, в бобових. Курка, свинина, баранина і яловичина багаті білком”, – нагадують експерти.

Фахівці кажуть: “Червоне м’ясо постачає нас залізом, цинком і вітамінами групи B. М’ясо – одне з головних джерел вітаміну B12 в харчуванні”.

Читайте також:  Скорочують життя: 3 найшкідливіші ранкові звички

Британська національна служба охорони здоров’я попереджає про те, що надмірне споживання насичених жирів може підвищити рівень холестерину в крові, а це збільшує ризик розвитку ішемічної хвороби серця.

“Надмірне споживання солі збільшує ризик підвищеного артеріального тиску, який, у свою чергу, призводить до ішемічної хвороби серця”, – додають експерти.
Більш того, якщо ви вживаєте алкоголь, Британський фонд серця підкреслює важливість дотримання рекомендацій фахівців незалежно від того, п’єте ви кожен день, раз або два рази на тиждень або час від часу.

До симптомів хвороби серця відносяться біль, здавлювання, тиск або дискомфорт в грудях.

При хворобах серця відбувається звуження або закупорка кров’яних судин. Це може призвести до серцевого нападу, стенокардії або інсульту.
Хвороба серця також включає в себе стани, при яких уражаються Серцевий м’яз або клапани, відбуваються порушення серцевого ритму.
За даними британського фонду Серця, щорічно Великобританія витрачає близько 12,2 мільярда доларів на лікування серцево-судинних захворювань.