Вони виглядають апетитно, і це дуже смачно, але подумайте двічі – чи хочете ви ризикувати і лікувати небезпечну інфекцію?

Звук яйця, яке підсмажується на сковороді, для багатьох означає довгоочікуваний ранок вихідного дня. Рецептів зі злегка рідкими яйцями безліч: ними можна полити тост, додати в начинку до піци або гамбургеру.

Однак експерти радять забути про ці рецепти, якщо ви всерйоз побоюєтеся заразитися сальмонельозом.

Це інфекційне захворювання викликає бактерія Salmonella enteritidis (сальмонела). В організм людини вона може потрапити разом з інфікованим курячим м’ясом, недовареними яйцями, сирими овочами або рибою.

Симптоми сальмонельозу трохи нагадують симптоми грипу: у хворого починає боліти голова, температура піднімається до 39 градусів, з’являються озноб і слабкість, ломота, запаморочення. Одночасно заражений страждає від болю в шлунку, блювоти і діареї.

І хоча зазвичай симптоми проходять через 4-7 днів, у людей з групи ризику (вагітні жінки, літні люди, діти до 5 років) хвороба може мати більш серйозні наслідки для організму.

У деяких країнах (наприклад, в США) Міністерство сільського господарства офіційно не рекомендує вживати в їжу рідкий жовток дітям молодше 5 років.

Як готувати яйця, щоб уникнути сальмонельозу

Якщо ж Вам необхідно приготувати щось за участю рідких яєць, спочатку пропастеризуйте їх. Сальмонела міститься на шкаралупі. І якщо потримати яйця в гарячій воді (досить 60 градусів, при 63 білок вже починає згортатися) 3-5 хвилин, то ризик захворювання знижується. Перед тим як пастеризувати яйця, промийте їх і перевірте, щоб на них не було тріщин.

Тріщини – ворота для входу сальмонели зі шкаралупи всередину яйця. Тому не можна використовувати тріснуті яйця для кремів та інших страв, в яких не передбачається температурної обробки.

Обов’язково промивайте руки після того, як стикалися з сирими яйцями, також потрібно промити посуд і стіл в тому місці, де лежали яйця.