Людина, яка регулярно не висипається, погіршується самопочуття. Крім того, недосипання впливає на здоров’я та стан очей. Як саме – розповіли спеціалісти.

Через недосипання з’являються очевидні симптоми: темні кола під очима, опухлі повіки. Проте нестача сну впливає не лише на зовнішній вигляд, пише EyeHealth Northwest.

Сухість та почервоніння очей

“Як і мозок і тіло, очі відновлюються під час сну. Нестача сну може призвести до сухості, сверблячки або почервоніння очей. Очі можуть виробляти менше сліз після недостатнього сну. Це може збільшити ризик очних інфекцій”, – пишуть фахівці.

Апное уві сні та глаукома

Лікарі-офтальмологи можуть виявити ознаки апное уві сні під час звичайного огляду очей. Зміни у століттях, сітківці чи зір можуть бути індикаторами апное уві сні. При лікуванні апное багато симптомів, пов’язаних з очима, оборотні. Крім того, дослідження показують, що обструктивне апное сну є одним із системних факторів ризику глаукоми – групи офтальмологічних хвороб, які можуть призвести до втрати зору.

Інші проблеми

Крім цього, людина, яка не висипається, може відчувати посмикування очей та спазми. Також очі можуть бути більш чутливими до світла, а зір стає більш розмитим.