Йогурт, збагачений рослинними стеролами або станолами, допомагає у боротьбі з холестерином. Про це розповіла лікар Дебора Лі. Вона наголосила, що рослинні стероли здатні знизити рівень холестерину на 10%.

“Я думаю, що додавання збагачених харчових продуктів у свій раціон – чудовий варіант”, – підкреслює доктор Лі.

Що таке рослинні стероли? Це хімічні речовини, схожі за формою та розміром на холестерин, що зустрічаються у рослинах. Коли вони потрапляють в організм із їжею, вони конкурують із справжнім холестерином за абсорбцію в кишечнику. У результаті кров всмоктується менше холестерину.

«Після всмоктування більшість рослинних стеролів та станолів виводяться назад у кишечник. Деякі виводяться через печінку з жовчю», – наголошує лікар Лі.

Деякі харчові компанії використовують ці компоненти для збагачення молочних продуктів. Тому якщо вам не подобається йогурт, можна вибрати інший варіант.

Для отримання рекомендованої добової норми рослинних стеролів у кількості трьох грамів потрібно з’їсти 120 грамів збагаченого йогурту. Лікар попереджає, що перевищувати дозування не варто. Подальше зниження рівня холестерину може негативно вплинути на всмоктування основних вітамінів із кишечника.