Йогурт, збагачений рослинними стеролами або станолами, допомагає у боротьбі з холестерином. Про це розповіла лікар Дебора Лі. Вона наголосила, що рослинні стероли здатні знизити рівень холестерину на 10%.

“Я думаю, що додавання збагачених харчових продуктів у свій раціон – чудовий варіант”, – підкреслює доктор Лі.

Що таке рослинні стероли? Це хімічні речовини, схожі за формою та розміром на холестерин, що зустрічаються у рослинах. Коли вони потрапляють в організм із їжею, вони конкурують із справжнім холестерином за абсорбцію в кишечнику. У результаті кров всмоктується менше холестерину.

«Після всмоктування більшість рослинних стеролів та станолів виводяться назад у кишечник. Деякі виводяться через печінку з жовчю», – наголошує лікар Лі.

Читайте також:  Дієта без м'яса може бути корисною. Але тільки якщо правильно скласти раціон

Деякі харчові компанії використовують ці компоненти для збагачення молочних продуктів. Тому якщо вам не подобається йогурт, можна вибрати інший варіант.

Для отримання рекомендованої добової норми рослинних стеролів у кількості трьох грамів потрібно з’їсти 120 грамів збагаченого йогурту. Лікар попереджає, що перевищувати дозування не варто. Подальше зниження рівня холестерину може негативно вплинути на всмоктування основних вітамінів із кишечника.