Хоча хропіння – це мимовільна дія, яка виникає після того, як людина задрімала, поза, в якій ви спите, може мати вирішальне значення. За словами експерта зі сну Нарвана Аміні з Eachnight, люди, які сплять на спині, піддаються більшому ризику хропіння.

“Сон на боці, а не на спині — найкращий спосіб запобігти хропіння. Коли ви лежите на спині, сила тяжіння притискає язик до рота, створюючи закупорку дихальних шляхів, через яку Ви хропите».

Людям, яким важко перейти від сну на спині до боку, пані Аміні поділилася кількома важливими порадами.

“Не притискайте підборіддя до грудей і не опускайте голову, так як це може заблокувати ваші дихальні шляхи і утруднити дихання. Тримайте руки на талії або паралельно боках. Якщо у вас болить суглоб в цьому положенні, спробуйте покласти подушку між колінами, щоб вирівняти хребет і полегшити біль в попереку».

Читайте також:  Які продукти додати до меню, щоб підвищити рівень заліза?

Однак причиною хропіння може бути не тільки положення, в якому ви спите.

За даними NHS, надмірна вага може викликати у людей хропіння.

«Збільшення ваги може викликати хропіння, оскільки збільшується тканина навколо шиї та горла, що означає, що ваші дихальні шляхи, швидше за все, перекриваються, коли ви спите». Скинувши пару фунтів за допомогою вправ, ви зміцните м’язи шиї, запобігайте хропіння і позбудетеся від зайвих тканин».

Збільшення кількості води, яку Ви п’єте протягом дня, також може знизити ймовірність того, що ви хропете перед сном.

Аміні пояснила:

“Зневоднення може згущувати слиз у роті і горлі, посилюючи хропіння. Пиття великої кількості рідини полегшує цю закладеність, дозволяючи вам легше дихати вночі”.

Читайте також:  Як наші нирки сигналять про необхідність відвідати лікаря

Дієта також є провідним фактором не тільки тому, що вона може сприяти збільшенню ваги, але і тому, що певні продукти можуть «боротьби з утворенням слизу».