Здорове та сильне серце важливе для всього організму. Окрім щоденних фізичних вправ, ключем до здоров’я серця є дієта. Деякі олії, зокрема, можуть підтримувати вашу серцево-судинну систему у хорошій формі.

Щоб зберегти здоров’я свого серця, просто вибирайте потрібну олію для їжі і одночасно практично підтримуйте серцево-судинну систему.

Запобігти хворобам серця

Важливо запобігати запобіганню захворювання, у тому числі серцево-судинні. І це починається зі здорового та збалансованого харчування. Якщо свіжі овочі та фрукти, клітковина та якісні жири регулярно потрапляють у вашу тарілку, ви багато робите правильно. Але чи знаєте ви, що жир не означає жир?

Хороші жири, погані жири

Про якісні або хороші жири говорять, якщо вони знижують рівень холестерину в крові. Навпаки, більш шкідливі для здоров’я трансжири підвищують рівень холестерину, який може закупорити кровоносні судини. Це підвищує ризик серцевого нападу.

Читайте також:  6 продуктів, які зроблять вас ще голоднішими

“Шкідливі для здоров’я жири в основному містяться в смажених, запечених або смажених продуктах. Це, наприклад, печиво або круасани, а також картопля фрі або готові страви”, – каже лікар-кардіолог Олег Варфоломєєв.

Чотири олії зберігають здоров’я серця

Корисні жири містять ненасичені жирні кислоти. Їх можна знайти, наприклад, у оліях. Чотири з них особливо корисні для серцево-судинної системи.

Оливкова олія – корисна класика

Оливкова олія – це порада, коли справа стосується корисної олії.

“Було доведено, що вживання оливкової олії може знизити ризик серцевих захворювань. Близько 80 відсотків оливкової олії – це ненасичені жирні кислоти, які є дуже важливими для організму”.

Читайте також:  3 області тіла, на яких виявляються перші ознаки тромбів

Оливкова олія також має протизапальну дію завдяки антиоксидантам, що містяться в ньому.

Ріпакова олія – незамінний помічник на кухні

Яскраво-жовте насіння ріпаку можна чудово спресувати в олію. Ця олеїнова кислота також знижує рівень холестерину у крові. Крім того, у ріпаковій олії є не тільки вітамін Е, а й багато жирних кислот омега-3, які також містяться, наприклад, у рибі.

Льняна олія – містить жирні кислоти омега-3

“У лляній олії ще більше жирних кислот омега-3. Це навіть перевершує рибні страви. Він знижує рівень холестерину в крові, корисний для мозку і допомагає людям, які страждають на ревматизм”.

Читайте також:  Як осіння погода впливає на настрій та гормональний фон

Олія волоського горіха – також забезпечує клітковину

Олія з горіхів також корисна. Завдяки ненасиченим жирним кислотам він забезпечує здоров’я серцево-судинної системи, а також забезпечує мінералами неушкоджені клітини та клітковину для функціонування травлення.

Будьте обережні з маслом: важлива кількість

Звичайно, не можна випити цілу пляшку олії, щоб зберегти здоров’я серця. Біля столової ложки олії щодня корисно для організму. При вживанні олії також слід враховувати, що навіть у невеликій кількості олії міститься багато калорій.

“Це не означає відмову від олії через калорії. Але вживати олію слід тільки в помірних кількостях”.