Лікар-кардіолог, керівник Бакулевского центру серцево-судинної хірургії, академік РАН Олена Голухова відповіла на найпопулярніші питання про роботу серця. Крім того, вона розвіяла найбільш поширені міфи.

Аритмія – це смертельно?

За словами кардіолога, на сьогоднішній день аритмія – не смертельно небезпечна хвороба. Більш того – грамотно підібране лікування здатне привести до практично стовідсоткового зцілення, так як тепер з’явилися нові технології лікування. Наприклад, людина може бути врятований при установці спеціального приладу, що задає потрібний пульс.

Частота ударів серця і довголіття

Багато хто вважає, що кожній людині відміряно на життя певну кількість ударів серця. Однак академік поспішила розвіяти і цей міф. Вона пояснила, що частота ритму – це абсолютно незалежний показник того, наскільки довго проживе людина. За інформацією вчених, дійсно, люди, які мають більш рідкісний пульс – 48-52 удари в хвилину – зазвичай живуть довше, підкреслила Голухова.

“Але це відображає не принцип економії ударів серця, а особливість парасимпатичної, вегетативної та нервової системи”, – пояснила лікар в інтерв’ю “Комсомольській правді“.

Тисячі кроків на день

Нормою для здоров’я серця багато хто вважає 10 тис. кроків щодня. Однак фахівчиня зазначила, що така кількість проходити виходить далеко не у всіх. З цієї причини дозволяється замінювати ходьбу іншими ритмічними вправами – наприклад, за допомогою скакалки або плавання.