Заняття, які змусять мозок працювати швидше без зайвих напружень і медикаментів.

Монотонність і одноманітність призводять до деградації. Це безпосередньо відноситься до роботи головного мозку. Як пояснює психотерапевт столичного Центру лікування стресу Валентин Адушкін, не отримуючи належних навантажень, кора головного мозку починає працювати гірше. Кмітливість і пам’ять йдуть в туман, кар’єрне зростання перетворюється в кар’єрний спуск. Як допомогти собі? Ось кілька секретів від психотерапевта, які допоможуть перезавантажити мозок і міркувати краще:

Порушуємо звичний розпорядок

Люди з часом доводять багато дій до автоматизму. Щоб мозок почав працювати, змініть звичний уклад. Почніть з ранку. Введіть в ранок що-небудь незвичайне. Для когось це буде зарядка, хтось звик заправляти ліжко, не заправляйте. Все, що завгодно, нові страви на сніданок, замініть каву чаєм і так далі. Мозок почне реагувати на зміни і працювати активніше.

Читайте також:  Вчені розповіли, чим загрожує хронічне недосипання

Як тільки ви відчуєте, що обзавелися новою звичкою, міняйте її на щось нове. На робочому столі зробіть перестановку. Посуньте предмети зі звичних місць. Це буде здаватися незручним тільки перший час. А після роботи, добирайтеся до будинку новими маршрутами. Це додасть яскравих вражень.

Читання

Згуртовують сім’ю, розширюють емоційний діапазон і збагачують словниковий запас спільні читання вголос. Читайте дітям, читайте чоловікові або дружині, читайте старим батькам. Читання вголос активізує зони мозку, що відповідають за засвоєння інформації і пам’ять, за емоції і уяву, за зір і слух. Людина, що читає вголос повніше залучена в цей процес, ніж людина, що переглядає фільм або спілкується в Інтернеті.

Читайте також:  Горіхи можуть знизити рівень холестерину та ризик серцево-судинних захворювань: результати дослідження

Настільні ігри

Не обходьте увагою і настільні ігри. Вони включають мислення, реакцію та емоційний інтелект.

Зміна діяльності

Вибираємо захоплення, не пов’язане з професійною діяльністю. Перемикаючись, мозок вберігає себе від апатії. Тому, не намагайтеся вибрати собі захоплення, які є полегшеним варіантом вашої роботи. Якщо ви поет, займіться спортом, якщо сталевар, почніть вирощувати орхідеї. Пам’ятайте, для ефективної роботи мозку важливо не кількість засвоєної інформації, а якість дій, які ви робите. Живіть усвідомлено і активно!

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News