Лікарі назвали 8 повсякденних звичок, які негативно впливають на наш зір. У цей список потрапили різні пункти, починаючи від старої туші для очей і закінчуючи курінням.

1. Відвідування басейну. Дуже корисно для здоров’я серцево-судинної системи, але шкідливо для очей, якщо ви не користуєтеся спеціальними окулярами для плавання. Особливо небезпечно плавати в басейні, не знімаючи контактні лінзи, або пірнати у воду, що містить хлор. Все це піддає очі впливу хімічних субстанцій і ризику бактеріальних інфекцій.

2. Використання старої туші. Ретельно стежте за терміном зберігання косметики, а також за умовами її зберігання. Якщо туш почалася злипатися грудочками через три-чотири місяці, але ви просто не хочете купувати нову, то тим самим ви ризикуєте погіршити зір. У подібного роду косметиці можуть гніздитися бактерії.

Читайте також:  Лікарі розповіли, які ознаки вказують на хвороби печінки

3. Відмова від щорічного відвідування офтальмолога. Хто з нас щороку перевіряє зір? Тим часом, офтальмологи мають можливість засікати не тільки погіршення зору, але діабет, підвищений артеріальний тиск і глаукому. А чим раніше все це буде виявлено, тим корисніше для здоров’я.

4. Смартфони. Чим довше ми дивимося на екрани смартфонів або комп’ютерів, тема ця шкідливіша для очей. Справа в тому, що дані екрани виділяють шкідливе синє світло, що поглинається найважливішими клітинами сітківки, через що відбувається виділення токсичних хімічних речовин, поступово знищують фоторецептори, необхідні для зору.

5. Куріння. Багато говорили нам про те, що курити шкідливо, але мало хто з курців знає, наскільки це небезпечно для очей. Куріння збільшує ризик катаракти і вікової макулодистрофії.

Читайте також:  Які види м'яса викликають подагру

6. Відмова від сонцезахисних окулярів. Багатьом здається, що в зимовий час сонцезахисні окуляри носити нерозумно, але це не так. Сонце виділяє шкідливу ультрафіолетову радіацію в будь-який сезон, і ця радіація небезпечна для нашого зору.

7. Кондиціонер. Якщо всю ніч у вас в кімнаті працює вентилятор або кондионер, то він може піднімати в повітря різні алергени начебто пилу і пилку, проникаючі в очі навіть під час сну. Якщо через спеку ви не можете відмовитися від вентилятора або кондиціонера, то робіть вологе прибирання в спальні кожен день.

8. Очні краплі. Якщо ці краплі прописав лікар, то вам необхідно їх приймати, Але найважливіше – не переборщувати. Ознаками надмірного використання даних засобів є почервоніння очей, яке відбувається через розширення в них кровоносних судин під впливом певних інгредієнтів.

Читайте також:  Непрофесійно виконуваний масаж небезпечний для хребта