Легко починати день, якщо гарно почуваєшся зранку. На жаль, багато людей прокидаються вже з відчуттям втоми, недосипу, роздратування. А дехто – ще і з головним болем.

Причину болю зрозуміти легко, якщо перед цим ви до третьої ночі грали на https://globalunitygroup.com/. Якщо ж ви дотримуєтеся розумного режиму відпочинку – головний біль зранку може бути ознакою проблем зі здоров’ям.

Чому зранку болить голова та що з цим робити

Як позбавитися від головного болю зранку – залежить від його причини. Розглянемо найпопулярніші з них, які можна виправити самотужки:

  • Сон у приміщенні з низьким вмістом кисню. 

Якщо не провітрювати спальню регулярно – вміст кисню в ній швидко зменшується. Адже, тільки у сні, ми проводимо в цьому приміщенні до 8 годин на день. 

Нестача кисню у приміщенні – часта причина головного болю, сонливості, втомлюваності. Тому рекомендуємо провітрювати спальню хоч 5 хвилин перед сном.

  • Стара чи незручна подушка.

Причиною головного болю та поганого самопочуття вранці може бути незручне положення, в якому людина перебуває під час сну. Подушка має бути не зависокою, але і не занизькою. Занадто м’які чи тверді подушки також можуть заподіювати шкоду. 

Насправді у кожної людини є свої вподобання та улюблена поза для сну. Тому краще спробувати кілька варіантів, включаючи сон без подушки зовсім. І обрати той з них, який гарантує найкраще самопочуття зранку.

Також існують спеціальні анатомічні подушки. Вони мають різний рівень підтримки для голови та шиї. А також запам’ятовують позу для сну, щоб забезпечувати найкращу підтримку.

  • Вживання алкоголю.

Причиною хворої голови зранку може бути банальне похмілля. Але, навіть якщо ви п’єте в міру та знаєте свою дозу – алкоголь може спричинити проблеми зі сном. У стані сп’яніння людина спить гірше. Попри загальну сонливість, яку викликає алкоголь – сон залишається неглибоким, переривчастим. Людина не відпочиває достатньою мірою, що легко здатне викликати головний біль.

Тому не варто зловживати алкогольними напоями перед сном. А в разі подібного – обов’язково дайте собі можливість відіспатися.

  • Розлади сну.

Головний біль може бути реакцією на недостатню якість сну людини. Тут існує багато причин. Якщо ви маєте безсоння чи постійно недосипаєте через робочий графік – все зрозуміло. Нестача сну суттєво погіршує самопочуття людини, когнітивні функції. Головний біль зранку також може проявлятися, якщо людина змушена постійно переривати сон у невідповідній фазі.

Проте, навіть достатня кількість годин сну не гарантує його якість. Хропіння, синдром раптової зупинки дихання – хвороби, що не дозволяють мозкові занурюватися у фазу повільного сну на достатній час. Розв’язати ці проблеми можна тільки за допомоги лікаря.

  • Високий тиск.

Щоб людина прокинулась зранку – її організм виділяє підвищену кількість гормону кортизолу. Його мета – “тонізувати” організм та дати йому “поштовх” для ранкової активності.

Проте, кортизол підвищує тиск. Що для людей з гіпертонією може бути небезпечним. Або, як мінімум, викликати головний біль через високий тиск. Щоб цього уникнути – варто проконсультуватися з лікарем щодо прийому регулярних препаратів.
Головний біль

Головний біль – ознака серйозних захворювань

Якщо жодна з перерахованих вище причин не актуальна, а голова болить регулярно – варто звернутися до лікаря. Головний біль може сигналізувати, що організм має серйозне захворювання чи розлад здоров’я. До списку можливих проблем входить гіпертонія, передінсультний стан, проблеми з хребтом, навіть пухлини мозку. 

Тому, якщо голова болить зранку регулярно, а пояснень цьому немає – краще звернутися до лікаря. Всі больові відчуття в нашому організмі є сигналами про певні проблеми. Тому – не варто їх ігнорувати.

*На правах реклами