Вчені з США встановили: 16 тижнів вистачає для того, щоб добитися істотного зниження ризику інфарктів та інсультів, а також підвищити особисті шанси на довголіття. Ці наукові фахівці змогли переконатися в тому, що для зниження потреби в препаратах, які використовуються для боротьби з артеріальною гіпертензією, досить змінити спосіб життя на користь більш здорових звичок.

Як повідомляється в прес-релізі на EurekAlert!, наукові співробітники Університету Північної Кароліни в Чапел-Хілл встановили, які зміни в образі життя людей дозволяють домогтися серйозних поліпшень в показниках здоров’я. Ці зміни зводяться в основному до харчування, в якому повинно бути достатньо фруктів, овочів і знежирених молочних продуктів при мінімумі червоного м’яса, солі та вуглеводів. Крім того, необхідно періодично виконувати фізичні вправи.

Дотримуючись протягом всього лише 16 тижнів подібного формату існування, можна домогтися зниження ризику інфарктів та інсультів, а також допомогти продовжити собі життя, констатували дослідники.

В рамках проекту 129 чоловіків та жінок віком 40-80 років, що мали проблеми з ожирінням або надлишковою вагою, вони поділили на три групи. Одна жила у відповідності з вищевказаним режимом, друга сіла на дієту, а третя продовжувала вести свій звичний спосіб життя.

До початку експерименту всі його учасники мали підвищений тиск в діапазоні 130-160 на 80-90 міліметрів ртутного стовпа, і половині з них були прописані антигіпертензивні ліки. Однак на час випробувань від прийому препаратів потрібно було відмовитися.

Підсумки експерименту виявилися наступними. Учасники першої групи досягли найбільш істотних показників покращеного здоров’я. У них були зафіксовані значне схуднення і зниження тиску (систолічний тиск знизився на 16 міліметрів ртутного стовпа, діастолічний тиск знизився на 10 міліметрів ртутного стовпа). Продовжували мати потребу в препаратах у цій групі тільки 15 відсотків людей.

У другій групі артеріальний тиск знизився на 11/8 міліметрів ртутного стовпа, а потреба в ліках продовжувала зберігатися у 23 відсотків людей.