ГоловнаНовини Здоров'яДоступний спосіб знизити тиск і продовжити життя

Доступний спосіб знизити тиск і продовжити життя

Вчені з США встановили: 16 тижнів вистачає для того, щоб добитися істотного зниження ризику інфарктів та інсультів, а також підвищити особисті шанси на довголіття. Ці наукові фахівці змогли переконатися в тому, що для зниження потреби в препаратах, які використовуються для боротьби з артеріальною гіпертензією, досить змінити спосіб життя на користь більш здорових звичок.

довголіття

Як повідомляється в прес-релізі на EurekAlert!, наукові співробітники Університету Північної Кароліни в Чапел-Хілл встановили, які зміни в образі життя людей дозволяють домогтися серйозних поліпшень в показниках здоров’я. Ці зміни зводяться в основному до харчування, в якому повинно бути достатньо фруктів, овочів і знежирених молочних продуктів при мінімумі червоного м’яса, солі та вуглеводів. Крім того, необхідно періодично виконувати фізичні вправи.

Читайте також:  Лікар: не купуйте школярам зошитів з білосніжними аркушами

Дотримуючись протягом всього лише 16 тижнів подібного формату існування, можна домогтися зниження ризику інфарктів та інсультів, а також допомогти продовжити собі життя, констатували дослідники.

В рамках проекту 129 чоловіків та жінок віком 40-80 років, що мали проблеми з ожирінням або надлишковою вагою, вони поділили на три групи. Одна жила у відповідності з вищевказаним режимом, друга сіла на дієту, а третя продовжувала вести свій звичний спосіб життя.

До початку експерименту всі його учасники мали підвищений тиск в діапазоні 130-160 на 80-90 міліметрів ртутного стовпа, і половині з них були прописані антигіпертензивні ліки. Однак на час випробувань від прийому препаратів потрібно було відмовитися.

Читайте також:  Від чого жирніє волосся: Комаровський розвінчав популярний міф

Підсумки експерименту виявилися наступними. Учасники першої групи досягли найбільш істотних показників покращеного здоров’я. У них були зафіксовані значне схуднення і зниження тиску (систолічний тиск знизився на 16 міліметрів ртутного стовпа, діастолічний тиск знизився на 10 міліметрів ртутного стовпа). Продовжували мати потребу в препаратах у цій групі тільки 15 відсотків людей.

У другій групі артеріальний тиск знизився на 11/8 міліметрів ртутного стовпа, а потреба в ліках продовжувала зберігатися у 23 відсотків людей.