Один із найдієвіших методів, щоб добре виспатися після трудового дня та підготуватися до чергового – контрольоване глибоке дихання. Фахівець у галузі сну та викладач Гарвардської школи медицини Ребекка Роббінс в інтерв’ю CNN дала кілька порад, що дозволяють навчитися засипати швидше.

“Свідоме зосередження уваги на диханні здатне допомогти відокремити себе від думок, що проносяться через мозок”, – каже Роббінс.

Для повноти відчуттів можна уявити якесь тихе і приємне місце і наповнити його певними об’єктами, квітами та звуками.

“Мені подобається думати про дихання як про світло, яке збільшується при вдиху і зменшується при видиху, – додала Роббінс. – Такі стратегії, за яких ви візуалізуєте щось і поєднуєте це з диханням, дуже ефективні”.

Крім глибокого дихання та візуалізації, відволіктися від тривожних думок допомагають медитація та послідовне розслаблення м’язів. Крім того, має сенс виділити час протягом дня, для того щоб обдумати всі актуальні питання. Можна навіть скласти спеціальний список справ на завтра та відправити його самому собі. Це створить відчуття завершеності справ та допоможе заспокоїтися.