У любителів чаю, як правило, вдома є ціла колекція різних сортів: чорний, зелений, пуер та інші. І головне питання, яким задаються багато хто, – як зберегти свіжість чайного листя, щоб довгий час насолоджуватися якісним чаєм?

За словами сертифікованого фахівця з чаю Кайла Стюарта, на смак та цілісність напою може вплинути неправильне зберігання. Висушене чайне листя втрачає близько 97% вологи і в результаті стає сприйнятливим до вологості навколишнього середовища та запахів, каже експерт. Саме тому найгірше місце для їх зберігання – це холодильник.

Експерт розповів про три золоті правила зберігання чаю.

Герметичні контейнери

Незалежно від того, як чай розфасований, зберігати його потрібно в герметичних контейнерах, що щільно закриваються, пише сайт Wellandgood. Це вбереже листя від поглинання інших запахів, наприклад спецій та приправ.

Темне місце

Наступне правило, яке слід пам’ятати, полягає у зберіганні у темному місці. Сонячне світло надає несприятливий вплив на чайне листя, пошкоджує їх, що безсумнівно погано позначиться на смаку та користі чаю.

Прохолодне місце

Чай слід зберігати у прохолодному сухому місці. Подібно до сонячного світла, тепло може зіпсувати листя, погіршивши смак і знизивши користь напою. Тому не рекомендується зберігати чай поряд з кухонною плитою або іншими джерелами тепла.

Як і у всьому, є кілька винятків із трьох золотих правил зберігання чаю. Це чай пуер, який повинен “дихати”, щоб його смак з часом набував дедалі більше відтінків. Іншим винятком є ​​матч. Він дуже швидко вбирає вологу, і Стюарт радить зберігати його в морозильній камері в контейнері, з якого викачана більша частина повітря.