Поширена думка про те, що всі овочі корисніші у сирому вигляді, не відповідає дійсності. Деякі овочі рекомендується вживати тільки після термічної обробки, інакше вони можуть завдати шкоди здоров’ю, розповіла доктор медичних наук, лікар персоніфікованої медицини, дієтолог Маргарита Корольова.

Експерт пояснила, що буряк і капуста броколі у свіжому вигляді можуть містити токсичні речовини. Сульфорафан здатний негативно впливати на організм, тому краще уникати вживання буряків і броколі в сирому вигляді або обмежити їх кількість в раціоні.

Репа і редька містять багато грубих волокон, здатних впливати на органи травлення. З цієї причини їх також рекомендується вживати після термічної обробки, особливо людям з патологіями шлунково-кишкового тракту.

Корисніше для організму з’їсти моркву, помідори та болгарський перець не в сирому вигляді, а такими, що пройшли теплову обробку – вона допомагає краще засвоїти антиоксидант лікопін та деякі жиророзчинні вітаміни, розповіла Корольова.

З іншого боку, зелень краще з’їдати у сирому вигляді – тож організм отримає максимум корисних речовин, зазначила дієтолог.