Низька швидкість метаболізму в чомусь пов’язана з тенденцією накопичувати зайвий жир в організмі. Точно так же, чим швидше метаболізм, тим краще він переробляє калорії. Сучасна проблема полягає в тому, що багато людей, на жаль, надто повільно метаболізуються, що впливає на масу тіла і, природно, відбивається на фігурі, сприяючи розвитку надмірної ваги. На щастя, ви можете вирішити проблему різними способами. Ми з’ясували, що робити, щоб прискорити обмін речовин в організмі.

Розуміння «метаболізму»

Перш ніж обговорювати способи прискорення метаболізму, варто уточнити, що означає цей термін. Ви повинні розуміти, що це таке. Ну, ви повинні знати, що, всупереч деяким загальним переконанням, обмін речовин не має нічого спільного з темпами робота кишечника, і того наскільки часто ми ходимо в туалет протягом дня. Фактично, процес відбувається всередині клітин, і ніяк не залежить від роботи шлунково-кишкового тракту. Трансформація матерії визначається як всі біохімічні перетворення і супутні енергетичні процеси, що відбуваються всередині клітин. Ці процеси діляться на анаболічні і катаболічні. Синонім терміна – «метаболізм». З урахуванням вищевикладеного очевидно, що всі способи прискорення перетравлення їжі в кишечнику не впливають на метаболізм. Він залишається незмінним, але вплинути на нього можна іншим способом.

Фізична активність

Збільшення фізичної активності – це найпростіший спосіб збільшити швидкість роботи метаболізму. Справа не тільки в тому, що спорт дозволяє витратити більше калорій, але він і впливає безпосередньо на обмін речовин, змушуючи його працювати швидше. Тому будь-який спорт є хорошим способом прискорення обміну речовин. Доцільно займатися фітнесом (якщо це дозволяє здоров’я) або виконувати силові вправи.

На відміну від аеробіки, такі способи фізичної активності викликають збільшення витрати енергії не тільки під час активності, але і протягом багатьох годин після тренувань. Ефект? Ви можете спалювати більше зайвого жиру навіть під час відпочинку після тренування. Спорт допоможе вашому тілу витрачати більше калорій в звичайному житті, головне, щоб заняття були регулярними.

Їжте якісні продукти

Хоча не всі знають про це, існує поняття «тепловий ефект їжі». Хоча їжа, яку ми їмо, є джерелом енергії, пережовування, ковтання, перетравлення, абсорбція і обмін речовин, пов’язаний з тим, який запас енергії у нас є. І ось важлива інформація: чим менше обробляється їжа, яку ми споживаємо, тим більше енергії наш організм витрачає, під час і ще через деякий час після їжі, щоб переробити її. Наприклад, замість того, щоб їсти білий хліб, вибирайте хліб з цілісної пшениці замість варення і соків, свіжі фрукти, замість паштетів і ковбас, купіть свіже м’ясо.

Їжте білок

Недостатнє споживання білка сьогодні бич екзотичних дієт. Тим часом, білок, як поживна речовина, володіє деякими цікавими якостями. Це самий термогенний харчовий інгредієнт. Щоб прискорити обмін речовин, варто подбати про правильне споживання продуктів з джерелом білка, також майте на увазі, що вони є найменш опрацьованими харчовими продуктами. М’ясо, яйця, риба, молочні продукти, а також горіхи, насіння, квасоля, всі ці продукти багаті білком. Список також може бути доповнений білковими добавками (переважно містять сироваткові білки), які, хоча і проходять певну обробку, також прискорюють обмін речовин. Варто піклуватися про те, щоб білок був присутній в кожному прийомі їжі.

Здоровий сон

Сон впливає на стан всього організму, включаючи механізми, відповідальні за управління енергією. Хоча може здатися, що якщо спати менше, у нас є шанс спалити більше калорій (тому що коли не спимо протягом більшої частини дня ми рухаємося), насправді ситуація виглядає по-іншому.

Дефіцит сну, з одного боку, порушує механізми контролю апетиту, а з іншого – зменшує нашу спонтанну фізичну активність. Іншими словами, якщо ми не будемо висипатися, несвідомо тоді ми просто будемо рухатися менш активно. Тому варто спати не менше 7 годин на день, щоб прискорити свій метаболізм. Недолік сну може призводити до того, що обмін речовин буде сповільнюватися.

Їжте пряні спеції і лікувальні трави

Гострі і пряні приправи (особливо каєнський перець, імбир), а також деякі трави можуть впливати на швидкість роботи метаболізму, і спеції діють в цьому питанні пореволюційному, вони сприяють і допомагають прискорити швидкість метаболізму. В основному це робиться шляхом інтенсифікації процесу термогенезу. Але важливо розуміти, що такі спеції можуть негативно вплинути на слизову шлунка, тому так важливо враховувати особливості організму.

Корисний кофеїн

Як кава, так і зелений і чорний чай, всі ці напої можуть позитивно впливати на швидкість метаболізму. Це відбувається головним чином через наявність кофеїну в них. Компонент, з одного боку, посилює процес термогенезу і викликає розсіювання більшої кількості енергії у вигляді тепла, а з іншого – стимулює дію, яке збільшує спонтанну фізичну активність.

Кофеїном не слід зловживати, але в помірних кількостях він може бути корисним.

Перевірте, чи немає у вас гормональних проблем

У старій приказці говориться, що немає здорових людей, є необстежені. Звичайно, це дуже песимістичне і не зовсім справжнє твердження. Деякі аномалії в організмі можуть впливати на швидкість метаболізму. Прикладом цього є гіпотиреоз, який, якщо його не лікувати, зменшує швидкість роботи метаболізму, іноді наполовину! Тому час від часу корисно перевіряти свою щитовидку.

Висновок

Як бачите, є багато способів прискорити обмін речовин. Однак найкраще підійти до проблеми серйозно і замість того, щоб вибирати один з цих методів-поєднуйте їх все відразу. Тоді ефект буде дійсно значним і помітним.

Раніше вчені розповіли про те, як позитивно вплинути на обмін речовин.