Надлишкова повнота призводить до підвищення тиску (також відомому під назвою “артеріальна гіпертензія”). У даній статті публікуємо три способи знизити тиск немедикаментозним шляхом. Ви зможете запобігти або уповільнити появу гіпертонії не тільки, якщо поки з тиском все в порядку, але навіть в тому випадку, якщо у вас так званий граничний тиск.

Ходіть пішки на роботу

Більшість авторитетних медичних джерел рекомендують приділяти мінімум 150 хвилин (2,5 години) в тиждень вправ помірної інтенсивності, щоб знизити підвищення артеріального тиску. Можна цей час розділити на 5 днів, і вийде за півгодини в день на заняття. Проведені дослідження підтверджують, що навіть проста півгодинна прогулянка захищає від хвороб серцево-судинну систему. За даними Американської кардіологічної асоціації, отриманим в результаті 26-річного збору даних про стан серцево-судинної системи добровольців (співробітниць лікарень), ті жінки, які гуляли швидким кроком щодня і займалися помірно спортом по півгодини в день, мали невисокий ризик смерті від кардіологічних захворювань. Досить встати вранці раніше на 30 хв і частину шляху на роботу не їхати на маршрутці, а пройти пішки – позитивний ефект тут же дасть про себе знати.

Проведені дослідження підтверджують, що навіть проста півгодинна прогулянка захищає від хвороб серцево-судинну систему.

Замініть сіль на морську капусту і лимон

Які правила харчування при проблемах з тиском?

  • зменшення норми солі;
  • високий вміст клітковини;
  • високий вміст калію
  • високий вміст магнію.

Таке харчування знижує високий артеріальний тиск і запобігає розвитку гіпертонічної хвороби. Це одна з багатьох причин, чому Американська асоціація серця рекомендує дотримуватися середземноморської дієти або DASH-дієти (дієтологічних підходи до лікування гіпертонії) для профілактики інсульту.

Обидва різновиди дієтичного харчування включають в себе:

  • часте вживання клітковини;
  • зменшення в своєму раціоні їжі, підданої інтенсивній переробці.

Дієта для гіпертоніків є лікувальною, а не націленою на зниження ваги, тому калорійність харчування достатня висока, зменшені лише норми споживання солі і тваринних жирів. Пропонуються різні способи зробити їжу смачною без солі: спеції, зелень, цибуля і часник, лимонний і інші соки (в тому числі попереднє маринування в них), соєвий соус, сушена морська капуста.

Приблизне меню на день:

Сніданок: стакан натурального сливового соку, вівсянка на воді з родзинками і знежиреним молоком, банан.

Другий сніданок: бутерброд з цільнозернового хліба з пісною яловичиною.

Обід: овочевий салат, одна печена картоплина, банан.

Полудень: апельсин.

Вечеря: тушкована риба з лимонним соком, тушкована червона квасоля, овочевий салат.

Схудніть всього на 5%

Схуднення

Дослідження показали, що схуднення на 5-10% значно зменшує ризик розвитку:

 

  • цукрового діабету;
  • порушення обміну холестерину (по-іншому це називається дисліпідемія – порушення ліпідного складу крові).
  • артеріальної гіпертензії;
  • хвороб серцево-судинної системи.

Дослідники виявили, що навіть невеликий набір ваги, наприклад, на 2 кг, може підвищити кров’яний тиск у здорових дорослих. В одному дослідженні, в якому взяли участь здорові люди у віці від 18 до 48 років, з’ясувалося: ті, хто трохи додали у вазі (приблизно на 2-3 кг), підвищили собі систолічний (верхній) артеріальний тиск від 114 до 118 мм ртутного стовпа. Треба сказати, що ті учасники експерименту, які округлилися в районі талії, підвищили собі тиск більше всіх.

Подібно до того, як невеликий набір ваги підвищує артеріальний тиск, відповідно, мінімальне схуднення знижує тиск. Не треба чекати, поки ви станете легкими, як пір’їнка! Уже кілька кг можуть відокремлювати вас від здорового життя.

Дослідження, проведене за участю пацієнтів з надлишковою масою тіла в віці від 20 до 55 років, виявило: ті, хто зменшили споживання калорій на 800 калорій в день, не тільки схудли, а й знизили собі тиск. Згідно з результатами експерименту, люди, що знизили вагу, стали менше хропіти, зменшили прояви обструктивного апное уві сні. Треба сказати, що дана патологія сама по собі викликає підвищення тиску.

Зрозуміло, перераховані способи тільки допомагають знизити тиск, а ніяк не позбавляють від хвороби повністю. Розпрощатися з таким захворюванням, як гіпертонія, наприклад, можливо тільки під наглядом лікаря, з огляду на його рекомендації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО ПРОВОКУЄ ПІДВИЩЕНИЙ ТИСК?