Існують методи, які доведено допомагають поліпшити роботу мозку, а також призупинити несприятливі процеси, що сприяють розвитку нейродегенеративних захворювань.

У Росію для участі в міжнародній конференції «Способи досягнення активного довголіття» в Казані приїхав науковий директор Центру популяційного здоров’я та старіння Університету Дьюка, доктор наук Анатолій Яшин. Виданню «Комсомольская правда» вчений розповів про методи, що дозволяють досягти активації і омолодження мозкових функцій. Ці методи на думку фахівця допомагають поліпшити пам’ять і координацію рухів, зменшити ймовірність слабоумства в старшому віці.

Фізичні вправи. Постійні тренування тіла роблять мозок більш здоровим, так як вони збільшують приплив кисню в крові і активізують сам кровотік. За рахунок цього інтенсивніше вимиваються токсини, а значить і знижується ризик запалень, що ведуть до загибелі клітин мозку. В цілому рекомендується щотижня витрачати не менше 150 хвилин на помірні фізнавантаження.

Якісний сон. Дефіцит сну погано позначається на мозку, підкреслює вчений. Недосип активує вироблення бета-амілоїдів, білкових субстанцій, чий надлишок в головному мозку пов’язаний з появою хвороби Альцгеймера.

Захищеність від стресів. Дуже важливо тренувати більш легке відношення до життєвих негараздів. Не треба занурюватися у минулі образи: те, що вже сталося, повинно залишитися далеко і більше не турбувати. Гормони стресу активізують вироблення запальних компонентів, згубних для клітин мозку.

Підтримання здорових принципів. Необхідно позбавлятися від зайвої ваги, переставати палити, а також приймати призначені лікарем препарати для нормалізації тиску і рівня холестерину. Виконання даних рекомендацій нівелює шкідливий вплив факторів серцево-судинного ризику, одночасно підвищуючи стійкість до захворювання хворобою альцгеймера.

Когнітивний резерв. У дорослих людей стихає активність процесу утворення нових зв’язків між нейронами головного мозку – важливої умови для запобігання слабоумства. Як стимулювати утворення нових нервових клітин? За словами дослідника, цього можна добитися за допомогою занять, які тренують мозок.

«Заучування улюблених пісень, розгадування кросвордів, оволодіння комп’ютерними навичками в літньому віці, навчання танцям, малюванню, ліпленню – все, що вимагає від нас запам’ятовування і згадування, творчого підходу – все це допомагає створювати і зміцнювати зв’язки між нейронами. Дуже важливо, щоб ці заняття приносили емоційне задоволення», – поділився думкою професор Анатолій Яшин.

Джерело: МедікФорум