Дослідники з США стверджують, що відстрочити наближення смерті допомагає читання книг.

“Люди, які читають книги, живуть довше тих, хто читанням не захоплюється”, – заявили, зокрема, американські фахівці, що представляють Єльський університет.

Даний висновок зроблений вченими на підставі відомостей, отриманих в ході 12-річного експерименту. Він показав, що читання книг є одним з найефективніших способів протистояти стресу, підвищеної тривожності і занепокоєння. Згідно з новими даними, книги здатні знизити тривожність на 68%, і в якості заспокійливого засобу діють на нервову систему навіть краще, ніж прогулянки на свіжому повітрі.

За словами вчених, читання книг завдяки своєму антистресовому ефекту захищає від ряду захворювань, що зачіпають центральну нервову систему. Експерти підкреслили, що саме стрес лежить в основі 40% випадків інсульту та інфаркту.

При цьому читання не тільки знижує ймовірність постраждати від загрозливих для життя судинних порушень, але і підтримують головний мозок в «робочому тонусі». Зокрема, підтвердилося, що у людей похилого віку набагато повільніше погіршуються когнітивні здібності в порівнянні з однолітками, які нехтують читанням.

Врахувавши той комплекс переваг для здоров’я, який забезпечує читання книг, фахівці в підсумку резюмували: дане заняття дійсно може продовжувати людям життя.

«Люди, які читають більше півгодини в день (210 хвилин в тиждень), на 23% менше ризикують піти з життя передчасно», – такий вердикт авторів роботи.

Раніше ми писали про те, що вченими був виявлений ефективний спосіб загальмувати старіння мозку, пов’язаний з підтриманням певного режиму харчування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДОСТУПНИЙ СПОСІБ ЗНИЗИТИ ТИСК І ПРОДОВЖИТИ ЖИТТЯ