Чоловіча привабливість не визначається жінками залежно від рівня гормонів. До такого висновку прийшли вчені з Університету Глазго в Шотландії.

Існує поширена точка зору про те, що жінки роблять вибір на користь того чи іншого типу чоловіків в період фертильності. Іншими словами, ступінь привабливості чоловіка в очах жінки залежить від флуктуації гормонів. Проте британські вчені спростували цей поширений стереотип і з’ясували, що жінки не спираються на свій гормональний фон, вибираючи в періоди максимальної фертильності чоловіків, що володіють самими вигідними для потенційних батьків характеристиками зовнішності.

«У ході дослідження ми не виявили ніяких доказів того, що зміни в рівні гормонів впливають на тип чоловіків, яких жінки вважають привабливим, – підкреслюють дослідники. – Причому наша робота є значною за обсягом та репрезентативності, а всі попередні дослідження зазвичай спиралися на дуже невелику вибірку жінок. Ми ж оцінили вплив гормонального статусу на визначення привабливості чоловіків в очах жінок на дуже великому числі учасників. Немає підтверджень того, що під впливом стрибків гормонів жінки починають вибирати більш маскулінні риси обличчя у чоловіків».

В цілому, в дослідженні взяли участь понад 600 гетеросексуальних жінок, які проходили через цілу серію щотижневих тестів. Під час цих випробувань жінки відповідали на питання про те, чи створять вони романтичні стосунки з різними чоловіками, знімки яких вони бачили, а також xb використовують вони зараз гормональні контрацептиви. Дослідники демонстрували 10 пар чоловічих осіб для визначення найбільш привабливих.

Джерело: МедікФорум