Новий рік-це хороший час, щоб відмовитися від старих звичок і почати практикувати здоровіші. А багато з них допоможуть продовжити життя.

Доктор Навін Пурі (Naveen Puri), заступник клінічного директора однієї з британських клінік, поділився п’ятьма простими порадами для довголіття. Про це повідомляє Express.co.uk.

“Хитрість у зміні способу життя полягає в тому, щоб спочатку піти на невеликі і легкі зміни, а потім нарощувати їх. Є безліч людей, які протягом січня здійснюють радикальні зміни, наприклад, переходять на веганство на місяць або відмовляються від алкоголю. І хоча це може бути корисно, 1 лютого вони повертаються до своїх старих звичок”, – розповів Пурі.

Читайте також:  Вчені назвали оптимальну кількість сну, яка необхідна для покращення самопочуття

Подбайте про психічне здоров’я

“Крім уваги до свого фізичного здоров’я, переконайтеся, що ви приділяєте час своєму психічному здоров’ю в першу чергу. Будьте ласкаві до себе і приділяйте час тому, що Вам подобається. Якщо ви зіткнулися з проблемами, поговоріть з медичним працівником і отримаєте необхідну підтримку”, – закликає експерт.

Регулярно займайтеся спортом

Національна служба охорони Здоров’я Великобританії рекомендує займатися помірними вправами не менше 150 хвилин на тиждень. Найпростіший спосіб включити вправи в свій розпорядок дня-поставити перед собою невеликі досяжні цілі і поступово нарощувати їх у міру зростання вашої сили і витривалості. Пурі додав: “Це може бути просто прогулянка по району під час обідньої перерви або до і після роботи”.

Читайте також:  Ознака уві сні, яка сигналізує про низький рівень естрогену

Відвідуйте лікаря

Дієти і вправи часто виявляються одними з найпопулярніших рішень для досягнення довголіття, але увага до свого здоров’я також означає регулярні огляди у лікаря. Пурі пояснив: “Перевірка стану здоров’я може врятувати життя. Наше дослідження показало, що кожен десятий навмисно відкладає або пропускає походи до лікаря”.

Змініть свою дієту

Дотримання здорової дієти не обов’язково означає відмову від улюбленої їжі. “Невелика і нескладна зміна-це, наприклад, спроба пити більше води щодня. Споживання води часто не береться до уваги, але це дійсно може допомогти поліпшити ваше здоров’я, підвищити енергію і працездатність”, – зазначив фахівець.

Читайте також:  Зберегти здоров'я ніг: 5 міфів про варикозне розширення вен

Відмовтеся від шкідливих звичок

Алкоголь може сприяти виникненню ряду довгострокових захворювань. Небезпеку становить і куріння. “Всі ми знаємо, що куріння шкідливо для нашого здоров’я, і страждають не тільки наші легені. Куріння піддає людей більш високому ризику множинних видів раку. <...> Це також сприяє звуженню артерій і підвищує ймовірність згортання крові, а це означає, що курці мають значно вищий ризик серцевих захворювань, серцевих нападів, інсультів і недоумства”, – попередив Пурі.