Похмільний синдром являє собою комплекс з зневоднення і дії хімічних речовин, що залишилися в організмі після розщеплення алкоголю. Гарантовано уникнути похмілля навряд чи можливо – наука досі не може відповісти точно, що саме це викликає важкий стан. Але якщо не запобігти зовсім, то значно зменшити вкрай дискомфортну симптоматику похмілля все ж можливо.

Хитрість перша: спаржа. В умовах лабораторних випробувань було виявлено, що амінокислоти і мінерали, які містяться в спаржі захищають клітини печінки. Крім того, вживання спаржі перед випивкою збільшує в організмі вміст харчових волокон, вітамінів А і С, які ефективно допомагають утилізувати алкогольні токсини.

Хитрість друга: віддавати перевагу світлому алкоголю. За даними експериментів, темний алкоголь сприяє більш важкому похміллю. У деяких темних алкогольних напоях містяться речовини конгенери – ці субстанції, на думку вчених, здатні впливати на тяжкість похмільного синдрому.

Хитрість третя: вітаміни. Допомагати печінці розщеплювати алкоголь і уникнути таким чином болісного похмілля на ранок можуть добавки з вітамінами групи В, що приймаються перед торжеством з випивкою. Ці вітаміни містяться і в багатьох продуктах харчування, включаючи м’ясо, яйця, рибу і фрукти.

Хитрість четверта: спрайт. Китайськими вченими було встановлено, що серед напоїв, що дозволяють уникнути похмілля після бурхливих вечірок краще спрайту нічого не знайти. Своєю здатністю боротися з наслідками зловживання спиртними напоями напередодні він перевершує, як виявилося, навіть каву і знаменитий коктейль «кривава Мері». Лабораторні тести показали, що спрайт підвищує активність ферментів, переробних компоненти розпаду алкоголю в організмі.

Хитрість п’ята: кисень. Вчені радять запам’ятати: після алкогольних напоїв, які містять більше кисню, протверезіти простіше, оскільки кисень прискорює переробку алкоголю печінкою. До того ж кисень може руйнувати токсини, що провокують похмілля, – тому тим, хто випиває корисно час від часу виходити на свіже повітря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗАСОБИ ВІД ПОХМІЛЬНОГО ГОЛОВНОГО БОЛЮ