Діти люблять питати у батьків, чому небо блакитне. Часто дорослі розгублюються, тому що не знають відповіді на це питання. Дізнайтеся самі та розкажіть дитині про це природне явище.

Розкажіть про спектр

Сонячне світло біле, тобто включає в себе всі кольори спектру. Здавалося б, небо теж має бути білим, але воно блакитне.

Напевно ваша дитина знає фразу «Кожен Мисливець Бажає Знати, Де Сидить Фазан», яка допомагає запам’ятати кольори веселки. А веселка — найкращий спосіб зрозуміти, як світло розпадається на хвилі різної частоти. Найбільша довжина хвилі — червоного кольору, найменша — у фіолетового і синього.

Читайте також:  Як формується та лікується кіста нирки

Повітря, в якому є молекули газів, мікрокристали льоду і краплі води, розсіює світло з короткою довжиною хвилі сильніше, тому синього і фіолетового кольору в небі у вісім разів більше, ніж червоного. Цей ефект називається релеєвським розсіюванням.

Проведіть аналогію з кульками, які скочуються з рифленої дошки. Чим більше кулька, тим менша ймовірність того, що вона відхилилася від курсу або застрягне.

Поясніть, чому небо не може бути інших кольорів

Чому небо не фіолетове?

Логічно припустити, що небо повинно бути фіолетовим, адже у цього кольору найкоротша хвиля. Але тут у справу вступають особливості сонячного світла і будова людського ока. Спектр сонячного світла нерівномірний, відтінків фіолетового в ньому менше, ніж інших кольорів. А людському оку не видно частину спектру, що ще сильніше зменшує відсоток відтінків фіолетового в небі.

Читайте також:  Мифы о пластике ушей

Чому небо не зелене?

чому небо блакитне: змішання кольорів

У дитини може виникнути питання: «Раз розсіяння посилюється із зменшенням довжини хвилі, чому небо не зелене?». Розсіюються в атмосфері не тільки сині промені. Їх хвиля найкоротша, тому вони помітніші і найяскравіші. А от якби людське око було влаштоване інакше, небо здавалося б нам зеленим. Адже довжина хвилі цього кольору трохи довша, ніж у синього.

Світ влаштований не так, як фарби. Якщо перемішати зелену, синю і фіолетову фарби, вийде темний колір. Зі світлом же все навпаки: чим більше кольорів змішується, тим світлішим виходить результат.

Розкажіть про захід

чому небо блакитне: захід сонця

Ми бачимо блакитне небо, коли Сонце світить зверху. Коли воно наближається до горизонту, а кут падіння сонячних променів зменшується, промені йдуть по дотичній, проходячи набагато більший шлях. Через це хвилі синьо-блакитного спектру поглинаються в атмосфері і не доходять до Землі. В атмосфері ж розсіюються червоний і жовтий кольори. Тому на заході небо стає червоним.

Читайте також:  Транспортувати інваліда колясочника: допомога та перевезення