Страви , рясно оброблені такими спеціями , як карі , здатні збільшити тривалість життя. До такого висновку прийшли вчені з Університету Каліфорнії.

Чим частіше людина харчується гострими стравами , тим вищим стає її больовий поріг , що прямо впливає на тривалість життя , як встановили дослідники з США . На цей висновок їх наштовхнули експерименти з мишами , мозок яких не отримував сигнали про біль , через що гризуни жили набагато довше. Експерименти показали , що якщо у тварин не виробляється білок TRPV1 , що відповідає за відчуття болю , то їх тривалість життя виростає , в середньому , на 14 % , та й самі вони бувають , в цілому , здоровішими.
 
У таких мишей набагато рідше виникає рак , а їх пам’ять з віком буває більш міцною , ніж у тих гризунів , які відчувають біль. Крім того , відсутність білка TRPV1 допомагало мишам швидше спалювати калорії без всяких додаткових фізичних навантажень , а рівень їх метаболізму і здатність переробляти цукор залишався таким же з роками , як і в юності. І це істотно знижувало ризик розвитку діабету.
 

“Ми думаємо , що блокування больових рецепторів може бути дуже-дуже корисною не тільки для полегшення болю , але і для збільшення тривалості життя і метаболічного синдрому , – говорить автор дослідження Ендрю Діллін . – Особливо, це допоможе в справі запобігання діабету та ожиріння у людей. З віком у людини частіше і гостріше відчувається біль. Це дозволяє зробити висновок про те , що саме біль і управляє процесом старіння ” .

 
Миші, які брали участь в експерименті були генетично запрограмовані на відсутність білка TRPV1 . Але , за словами вчених , такого ж ефекту людина може домогтися при вживанні капсаїцину – компонента , який забезпечує перцю чилі його характерний смак. Капсаїцин при регулярному впливі здатний відключати больові рецептори.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗАКОНИ ДОВГОЛІТТЯ

ТРИ ПРОДУКТИ , ЩО ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ДОВГОЛІТТЯ