Цукерки, червоне вино, кава – кожен знає про шкоду цих продуктів для здоров’я і білизни зубів. Але не вони одні можуть викликати проблеми порожнини рота.

Ми розповімо про п’ять продуктів і напоів, вживання яких загрожує такими проблемами, як плями, зубний камінь, пошкодження зубів і ясен.

Картопляні чіпси

Коли хочеться солоного, чіпси допоможуть задовольнити це бажання, однак принесуть багато проблем для порожнини рота.
При розжовуванні чіпси дробляться на дуже дрібні шматочки, які застряють і ущільнюються в борозенках і щілинах між зубами. До того ж це прості вуглеводи, які розщеплюються ензимами слини на прості цукру, тому чіпси так само шкідливі для зубів, як цукор.

Біле вино

Читайте також:  Що радять лікарі людям з проблемними легенями у холоди

Нехай колір вина не вводить вас в оману. Шардоне, піно гріджіо і інші сорти білих вин містять велику кількість кислоти, ця кислота повільно руйнує зубну емаль, у зв’язку з чим виникає підвищена чутливість зубів і частіше з’являються плями на зубах від інших продуктів.

Якщо ви не можете відмовити собі в келиху вина, поєднуйте біле вино з сиром, сир допоможе мінімізувати шкоду, заподіяна кислотою.

Ізюм

Сухофрукти, звичайно, корисніше для талії, ніж цукерки, але вони також шкідливі для зубів, як цукерки. Причина в тому, що у фруктах міститься багато фруктози, різновиди цукру. При висушуванні фруктів концентрований цукор стає в’язким, прилипаючи до зубів і викликаючи карієс зубів майже так само, як цукерки.

Читайте також:  Три популярні звички, через які псуються зуби

Так що ж замість родзинок краще підійде для перекусу? Горіхи. У них майже немає цукру, багато білка і завдяки їм ви довше будете відчувати ситість.

Лід

Багатьом подобається фруктовий лід, він здається нешкідливим приємним продуктом, який допомагає втамувати спрагу і не містить калорій. Але жувати лід не так безпечно. Ці звичка викликає навантаження на зуби, приводячи до зношування зубів і можливо до сколам.
Хороша альтернатива – просто попити води. Якщо все-таки хочеться пожувати, виберіть краще поп-корн або низькокалорійний снек.

Напої та цукерки без цукру

Не варто думати, що дієтичні газовані або спортивні напої без цукру корисні для зубів.
Напої та цукерки без цукру здатні викликати карієс точно також, як і продукти, що містять цукор. Причина в тому, що в таких продуктах є добавки кислоти, які руйнують зубну емаль також, як цукор.

Читайте також:  Їжте цей продукт кожен день, щоб знизити холестерин

Як врятувати свою посмішку

Краще всього, звичайно, уникати продуктів і напоїв, шкідливі для зубів. Якщо все-таки спокус не вдалося уникнути, скористайтеся наступними радами.

Не тримайте напої довго в роті. Чим довше напої, що містять цукор або кислоту, що знаходяться в контакті з зубами, тим більшої шкоди вони завдають.

Вибирайте жуйку без цукру. Жувальна гумка не тільки допомагає видалити кислоту і цукор, завдяки їй виробляється слина, що також допомагає захистити зубну емаль.

Джерело: zdorovieinfo