Додайте невелику кількість кориці при наступному прийомі їжі. Ми радимо це неспроста: нове дослідження виявило, що ця популярна приправа прискорює метаболізм в жирових клітинах.

Цілющі властивості кориці

В процесі проведення даного дослідження, опублікованому в журналі «Метаболізм», вчені з Мічиганського університету перевіряли вплив коричного альдегіду (ефірного масла, яке наділяє корицю її смаком і ароматом) на жирові клітини, взяті у мишей, жирові клітини чотирьох людей.

Вони виявили, що вплив коричного масла змусило як мишачі, так і людські клітини почати спалювати калорії в процесі термогенезу. Ретельніше вивчення показало, що масло збільшило активність декількох генів, ферментів і білків, відомих своєю здатністю посилювати жировий обмін.

Жирові клітини, також відомі як адипоцити, зазвичай зберігають енергію у формі ліпідів. З точки зору еволюції, ця накопичена енергія може бути використана організмом в період нестачі продуктів харчування, або для перетворення в тепло в холодну пору року. Але в суспільстві, де їжа і тепло знаходяться в порівняльному надлишку, накопичена енергія не має свого виходу і може сприяти появі небажаному набору зайвої ваги.

Читайте також:  Як зрозуміти, що не вистачає поживних речовин: перші симптоми
Кумулятивний ефект вживання кориці

Автор дослідження Джун Ву, старший викладач інституту медико-біологічних наук Мічиганського університету, говорить, що вживання кориці на постійній основі може бути тим способом, який змусить жирові клітини спалювати якусь частину цієї енергії, замість того, щоб всю її зберігати. Дослідження звернулося до впливу кориці прямо на адипоцити, а не на фактичне людське тіло. Набагато важливіше було дізнатися, чи має кориця такий же ефект на реальних людей і які насправді можуть бути наслідки термогенеза. І хоча кориця вважається безпечною в тих кількостях, які зазвичай вживаються в їжу, Ву каже, що визначати ефективну дозу ще занадто рано. Ву заявляє, що невеликої кількості кориці в тій чи іншій їжі може бути недостатньо для того, щоб продемонструвати швидкий та відчутний ефект на метаболізм. Тим не менш «ми припускаємо, що багато кориці їсти відразу не потрібно», каже Ву. «Якщо ви будете вживати її щодня, то, ми допускаємо, що тут буде мати місце кумулятивний ефект, і через якийсь час вам вдасться отримати бажану користь».

Читайте також:  Ультраоброблена дієта викликає понад 10% передчасних смертей - список шкідливих продуктів
Кориця і рівень цукру в крові

Це не перше дослідження, яке дає підставу вважати, що кориця може мати позитивний ефект на процеси обміну речовин організму. Інше виявило, що ця приправа захищає мишей від ожиріння і гіперглікемії, що пов’язано з меншим рівнем цукру в крові у людей з другим типом діабету.

Ву говорить про те, що її дослідницька команда є ще одним доказом на користь кориці. «Я б рекомендувала вживати трохи більше кориці, ніж ви вживаєте зараз. Якщо ви вже їсте її у великих кількостях, не зупиняйтеся – а якщо вона не є тим, що ви використовуєте регулярно, саме час почати».

Читайте також:  Зберігати пігулки у ванній не можна

Ми підтримуємо заклик вченого і вже йдемо за корицею. Пропонуємо і вам не відставати!

Джерело: HeadInsider