Наукові фахівці називають “трав’яним індуктором сну” ромашку – чай з неї може допомогти при проблемах із засипанням.

Ромашка є одним з найдавніших лікарських рослин, відомих людству. Зокрема, вона використовується для приготування напоїв із заспокійливим ефектом і нічних чаїв, що допомагають швидше засипати. Згідно з дослідженням, яке опублікував Journal of Advanced Nursing, “вживання ромашкового чаю може допомогти поліпшити сон, сприяє засипанню в короткий термін”.

Подібний ефект напою вчені пов’язують з великою кількістю антиоксиданту апігеніна, який має властивість викликати настання сонливості.

Зокрема, дослідниками оцінювався вплив ромашкового чаю на якість сну, втому і депресію у жінок в післяпологовому періоді. Кілька десятків жінок, які страждали від поганої якості сну, розподілили випадковим чином в експериментальну і в контрольну групу.

Учасникам експериментальної групи було рекомендовано пити ромашковий чай протягом двох тижнів. Учасниці контрольної групи отримували тільки регулярний післяпологовий догляд. В результаті експериментальна група продемонструвала значне поліпшення – їх показники тривожного сну і симптомів депресії були на більш низьких рівнях. Фахівці констатували, що “ромашковий чай можна рекомендувати жінкам у післяпологовому періоді як додатковий засіб для полегшення депресії та проблем зі сном”.

Вчені нагадують, що для хорошої якості сну мозок і внутрішній біологічний годинник повинні бути «запрограмовані» до встановленого розпорядку – важливо дотримуватися постійного часу сну і неспання, засипати і прокидатися щодня в один час.