Фрукти вважаються одними з найкорисніших продуктів. Коли йдеться про здоров’я серця, лікарі рекомендують з’їдати щонайменше п’ять порцій фруктів та овочів щодня.

Наприклад, оглядове дослідження 2020 показало, що дієта з високим вмістом фруктів покращила показники крові, які оцінюють навантаження на серце, всього за вісім тижнів. А китайські дослідники виявили, що у тих, хто з’їдав хоча б одну порцію фруктів на день, ризик смерті від серцево-судинних захворювань був на 40% нижчим, ніж у тих, хто їв їх мало або взагалі не їв. Лікарі медичних наук Елісія Картлідж та Ліндсі Жанейро розповіли, які фрукти можна по праву назвати найкращими для серця.

Ягоди

“Ягоди корисні для здоров’я серця, оскільки вони багаті на антиоксиданти, такі як антоціани, які захищають клітини від окислювального стресу та запалення, які грають не останню роль у розвитку серцевих захворювань”, – зазначила Картлідж.

Хоча всі ягоди містять корисні для серця поживні речовини, чорниця вважається найбільш ефективною у боротьбі із серцевими захворюваннями. Зокрема, дослідження, опубліковане в American Journal of Clinical Nutrition, показало, що вживання всього однієї чашки чорниці на день протягом шести місяців було пов’язане з 15% зниженням ризику розвитку таких хвороб.

Авокадо

Авокадо – відмінне джерело мононенасичених та поліненасичених жирів, які можуть допомогти знизити рівень “поганого” холестерину. “Одне дослідження, в якому брали участь понад 100 тисяч людей протягом понад 30 років, показало, що у тих, хто споживав принаймні дві порції авокадо на тиждень, ризик серцево-судинних захворювань був на 16% нижчим, а ризик ішемічної хвороби серця – На 21% нижче в порівнянні з тими, хто його не їв ніколи або їв рідко”, – пояснила Ліндсі Жанейро. Лікар зазначила, що всього в половині авокадо міститься більше шести грамів клітковини та 12,6 грама корисних для серця ненасичених жирів.

Кавун

Кавун містить амінокислоту цитрулін, яка сприяє розширенню кровоносних судин, що зрештою підтримує здоровий кров’яний тиск, розповіла дієтолог Лорен Манакер. Ще однією важливою поживною речовиною кавуна є лікопін. Цей антиоксидант відповідає за червоний відтінок ягоди та захищає від негативного ефекту вільних радикалів. Було виявлено, що у людей з найвищим рівнем лікопіну в організмі ризик інсульту був на 55% нижчим.

Яблука

За словами дієтолога Кері Гебрієл, яблука – це простий і доступний спосіб зберегти здоров’я серця. Фахівець зазначила, що фрукт містить велику кількість пектину, який блокує всмоктування холестерину в кишечнику, а також спонукає організм використовувати цю речовину замість того, щоб накопичувати. Одне дослідження показало, що кожні 25 грам яблук і груш ризик інсульту знижується на 9%.