Як повідомляє автор видання SleepScore Labs, проблема хропіння знижує якість нічного відпочинку багатьом із нас.

Тільки за офіційними даними проблеми з хропінням зазнають 10% людей у світі.

– Якщо ваш партнер постійно штовхає вас під час сну, ви маєте щось робити із цим, – уточнила вона. – Як правило, саме хропіння – не просто особливість дихання. Хропіння є симптомом тривожних змін, що відбуваються в організмі.

Чим небезпечне хропіння
Хропіння виникає у той момент, коли повітря починає перешкоджати його зворотному потоку через горло. Найнебезпечнішим є гучне хропіння, яке викликає паузи в диханні. Як правило, мова – про обструктивне апноє уві сні. Але це не означає, що будь-яка людина, яка хропе, в обов’язковому порядку страждає від апноє. Часто причина може бути зовсім в іншому.

Закладений ніс
Дуже часто у тих, хто страждає на алергію, закладає ніс. Закладеність обертається утрудненим диханням, що призводить до хропіння.

Тим не менш, впоратися з ним за допомогою препаратів. Всі вони спрямовані на усунення набряку м’яких тканин та зниження запалення.

Закладеність носа може бути спровокована ще й постійним запаленням носових пазух, що виявляється у людей зі скривленням носової перегородки. Подібні процеси можуть відбуватися і в організмі вагітних жінок через надлишок гормонів.

Форма неба
Фахівці стверджують, що однією з головних причин хропіння може бути особлива форма піднебіння. Люди з низьким і товстим небом можуть виникнути серйозні проблеми з правильним диханням під час сну. Якщо спровокований цією проблемою хропіння завдає незручностей вам і вашим близьким, є сенс пройти процедури корекції неба за допомогою променевої терапії.

Зайва вага
Як повідомили дослідники з Університету Гельсінкі, правильна дієта та постійні фізичні вправи можуть ефективно боротися з хропінням.

Набагато ранні дослідження продемонстрували, що надмірна вага та ожиріння підвищують ризик виникнення проблем із диханням.

Сам зайвий жир, який накопичується в ділянці шиї, починає давити на трахею і сильно ускладнює дихання.

Вчені з Фінляндії обстежили 72 людини – всі вони страждають від апное уві сні. Окремим респондентам запропонували внести до свого звичного способу життя зміни – сісти на дієту та займатися фізичними вправами.

За 12 тижнів добровольців знову обстежили. Люди із першої групи втратили в середньому 11 кілограмів. Всі вони рідше хропіли і краще спали.

6 з 10 осіб у кожній групі взагалі перестали хропіти.

Алкоголь
Якщо ви вживаєте алкоголь перед сном, можете прохропіти всю ніч. Справа в тому, що міцні напої сприяють розслабленню м’язів дихальних шляхів. Це справедливо не тільки для тих людей, які мають проблеми з хропінням. Спиртне може змусити хропіти навіть тих, хто зазвичай цього не робить.

Поза для сну
Засинання на спині збільшує ризик нічних пробуджень. У подібному положенні мова починає опускатися і блокує потік повітря, що призводить до виникнення хропіння, тому треба спати на боці.

Стать та вік
Після 30 років підвищується сама ймовірність того, що ми починаємо хропіти. Ця проблема найчастіше торкається тих, кому за 40.

При цьому чоловіки хропуть набагато частіше, ніж жінки, тому що у представниць прекрасної статі хропіння з’являється вже після менопаузи.

Щитовидна залоза
Збільшення щитовидної залози також спричиняє виникнення хропіння. Якщо розмір органу починає якось змінюватися, він починає здавлює дихальні шляхи і обмежує повітряний потік. Але це зовсім не означає, що у кожної людини, яка хропе, є якісь проблеми з гормонами щитовидки.

Якщо, крім хропіння, у вас існують подібні симптоми – втома, коливання ваги, випадання волосся – треба проконсультуватися з фахівцем.

Якщо хропіння раптом виявляється неприємним, треба шукати його причину.

Відповідно до результатів недавніх досліджень хропіння може провокувати підвищення ризику розвитку серцево-судинних захворювань – інфаркт та гіпертонію у тому числі.

При цьому хропіння може підвищити ризик розвитку діабету другого типу.