Лікар-дерматолог, трихолог Тетяна Коломієць перерахувала основні ознаки нездорової родимки, помітивши яку у себе на тілі, треба обов’язково сходити до лікаря.

У когось із нас на тілі багато родимок, у когось мало, але всі вони є. З наближенням літнього сезону, коли сонячна активність зростає, тема родимок стає особливо актуальною. Як відомо, родимки не люблять засмагати на сонці.

«Напевно, кожен знає чи бодай чув, що таке меланома. Це рак шкіри. І нехай сьогодні це не вирок, але тільки при ранньому виявленні. Для цього у всіх дерматологічних диспансерах проводять діагностику меланоми — візуальний огляд для визначення виду новоутворення, чи воно стосується онкопроцесів», — каже експерт.

Фахівець-дерматолог проводить огляд родимок за допомогою дерматоскопа для виключення ознак, які можуть свідчити про те, що родимка є злоякісною. Але первинний огляд родимки можна провести і вдома самостійно.

Симптомом хворої родимки є поява асиметрії. Особливо якщо раніше неправильних обрисів не було, а потім вони з’явилися. Також сюди можна віднести зміну кольору невуса, повну або часткову.

Якщо родимка почала свербіти, це теж не дуже хороша ознака, особливо, якщо на цьому фоні навколо родимкт з’явилися ранки або виразки. Коли на додачу до всього родимка почала сочитися, мокнути чи кровити, до лікаря треба бігти негайно!

Бити на сполох треба, якщо з поверхні невуса раптом почало випадати волосся, а також якщо сама родимка або шкіра навколо почали запалюватися. Також варто не нехтувати консультацією, якщо з поверхні родимки зник шкірний малюнок.