Серцеві захворювання-це патології, які необхідно вчасно діагностувати і лікувати. Без медичної допомоги ситуація може лише посилитися, що може привести до плачевних наслідків. Не піддавайте ризику життя і здоров’я – відвідайте лікаря-кардіолога!

Клініка Симбіотика – Українсько-британська клініка, що першою на Західній Україні впровадила протокол мініінвазивних операцій на серці. Лікарі клініки виконують операції на серці, коронарне шунтування судин серця, пластику клапанів серця, видалення кісти перикарду, видалення міксом, дефектів міжпередсердної перегородки.

Ознаки хвороб серця

На жаль, хвороби серця стають все більш поширеними. Свій відбиток на здоров’я суспільства накладає погана екологія, харчування на ходу і малорухливий спосіб життя. Більшість людей навіть не чули про профілактику захворювань серця, а багато, навпаки, погіршують свій стан шкідливими звичками.

З’явилися підозри на проблеми з серцем? Нижче представлені основні симптоми серцевих захворювань.

  • Біль в області грудей. При захворюваннях серця дискомфорт локалізований в грудній клітці, також біль може віддавати в руку, спину, плече і голову. Серцевий біль часто плутають з чимось іншим. Саме тому при найменших підозрах на збої в роботі органу слід звернутися до кардіолога.
  • Кашель. Тривалий затяжний кашель нерідко свідчить про проблеми з серцем. Напад кашлю посилюється в тому випадку, якщо людина знаходиться в лежачому положенні.
  • Тиск. Серце і судини об’єднані в єдину систему, тому і тісно взаємопов’язані. Підвищений тиск, який довго не приходить в норму – симптом серцево-судинних захворювань.
  • Втома. Сильна стомлюваність виникає в результаті серцевої недостатності. При порушеннях роботи серця людина відчуває себе слабо і скаржиться на брак сил.
  • Прискорений пульс. Часте серцебиття також говорить про наявність захворювань серця.
  • Нудота. Оскільки нижня частина серця сусідить по розташуванню зі шлунком, люди нерідко плутають дискомфорт в серці з нудотою.
  • Задишка. Пацієнти повідомляють кардіолога про неможливість зітхнути на повні груди. Люди із захворюваннями серця часто скаржаться на брак повітря.
  • Запаморочення, проблеми з координацією. Порушення роботи серця і судин супроводжується втратою рівноваги і запамороченням.

Поширені захворювання серця

— Аритмія. Порушення ритму скорочення, в результаті якого піддається ризику робота всього серця.

– Порок серця (вроджений і набутий). Дисфункція серцевих клапанів. Захворювання можна усунути хірургічним шляхом.

– Ішемічна хвороба серця. Приплив крові до серцевого м’яза помітно зменшується, в результаті чого у людини можуть з’явитися напади і задишка.

– Інфаркт міокарда. Зупинка кровопостачання певної ділянки серця. Інфаркт піддає життя людини сильному ризику, тому при перших ознаках захворювання необхідно негайно звернутися за медичною допомогою.

Пам’ятайте, що відвідувати кардіолога слід не тільки при необхідності. Молоді люди повинні обстежитися у лікаря хоча б раз в пару років, а після 40 років – один раз на рік.

*На правах реклами