Чашка міцної кави починає день мільйонів людей на нашій планеті. Але переваги від цього напою поширюються набагато далі за приплив енергії.

Дослідження припускають, що любителям кави загрожує менший ризик цілого ряду серйозних розладів від діабету другого типу та жирового гепатозу до деяких пухлин. Результати нещодавно опублікованого та тривалого 10 років дослідження показали, що помірне вживання кави пов’язане зі зниженням ризику серцево-судинних хвороб та передчасної смерті з будь-якої причини.

Хоча всі ці переваги пов’язуються, здебільшого, із вживанням меленої або зернової кави, навіть любителі розчинної отримують деякі плюси. У всі різновиди напою крім кофеїну входять мінерали, і особливо магній, який важливий для здорових кісток та функціоналу м’язів. Також має значення і калій, що грає свою роль в артеріальному тиску, і вітамін B3, необхідний виділення енергії після прийому їжі та зміцнення здоров’я нервової системи.

Читайте також:  Як заснути: пиття води перед сном допоможе впоратися з безсонням

Ну а що щодо ризиків? Деякі дослідження пов’язують вживання кави із підвищенням рівня холестерину. Однак це може бути наслідком різних методів приготування напою. Безліч досліджень сфокусовано на тих видах кави, які популярні в Скандинавії та Туреччині, тобто нефільтрованій та завареній. Заварена кава містить натуральні олії, включаючи кафестол та кахвеол, які помірно стимулюють виробництво холестерину. Але люди частіше п’ють фільтровану і розчинну каву, де цих олій немає.