Часник і цибуля – продукти, які надають стравам вишуканий смак і аромат. На жаль, за таке задоволення доводиться розплачуватися свіжістю дихання. Поганий запах з рота після вживання часнику чи цибулі може зберігатися кілька годин!

Ріпчаста цибуля і часник – прекрасні інгредієнти, які зроблять блюдо набагато смачнішим і додадуть пікантності. Правда, за неперевершений смак доводиться розплачуватися неприємним запахом з рота. Після їжі з часником або цибулею варто утриматися від ділових зустрічей, не кажучи вже про романтичні побачення.

Звідки береться запах?

Часник і цибуля багаті сірчистими речовинами та ефірними маслами, що володіють сильним стійким запахом. Ці сполуки буквально в’їдаються в нерівності зубної емалі, проміжки між зубами і в зубний наліт. А якщо є каріозне ураження, то в зубах залишається чимало частинок цибулі та часнику, від чого запах буде тільки посилюватися. Пахучі речовини цибулі та часнику також виділяються в шлунку і підбираються до ротової порожнини.

Читайте також:  Кому і навіщо потрібні керамічні вініри?
Гірчиця від часникового запаху

Речовини, що містяться в гірчиці, допомагають повністю нейтралізувати поганий запах від часнику і цибулі. Візьміть трохи гірчиці і потримайте 30-60 секунд у роті, після чого сплюньте. Потім з’їжте ще пів чайної ложки гірчиці, це нейтралізує запах часнику та цибулі в шлунку.

М’ята і зелень

Для того щоб перебити запах часнику чи цибулі, з’їжте щось м’ятне або будь-яку зелень. Підійде свіжа м’ята, петрушка, коріандр. Також ефективний м’ятний чай.

Овочі, які поглинають запах

Відмінно поглинають неприємні запахи такі продукти, як картопля, лимони, гриби і морква. Після вживання часнику чи цибулі з’їжте трохи цих овочів, і ваше дихання помітно освіжиться.

Після часнику чи цибулі полоскання рота і використання щітки і нитки для видалення залишків їжі дасть лише короткочасний ефект. Поки продукти не переробляться в організмі, повністю від запаху не позбутися

Жувальна гумка

Звичайно, ми не могли не згадати про найпопулярніший і дієвий спосіб убити неприємний запах – жувальну гумку. З одного боку жувальна гумка освіжає дихання, а з іншого – збільшує кількість виділеної слини, що допомагає у вирішенні проблеми з неприємним запахом з рота.

Читайте також:  Как надолго сохранить здоровье полости рта
Гігієнічні процедури

Після часникової їжі почистіть зуби і язик. Також допоможуть і ополіскувачі з ментолом, які чудово справляються з неприємним запахом з рота. За допомогою зубної нитки можна прочистити проміжки між зубами – улюблене місце частинок цибулі та часнику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ПОЗБУТИСЯ НЕПРИЄМНОГО ЗАПАХУ З РОТА

ЯК ПОЗБУТИСЯ СУХОСТІ В РОТІ

ЗАПАХ АЦЕТОНУ З РОТА