Нам всім дуже хочеться подобатися іншим людям. Потреба в розумінні, приналежності до якоїсь соціальної групи, в повазі закладено в людині з народження. Одним легко зав’язувати нові знайомства і підтримувати дружбу. Такі люди відкриті, веселі, щиро цікавляться співрозмовником. Іншим наука міжособистісних відносин дається насилу. Їм складно проявити ініціативу у спілкуванні, підтримати розмову, озвучити позицію або посміхнутися. У чому ж головні секрети, як подобатися людям?

Тим не менш, не святі горшки ліплять і всьому можна навчитися. Головне — бажання і список помилок, яких слід уникати, і буде вам щастя.

Помилки, які ведуть до того, що ви не подобаєтеся людям
1. Занадто багато слів, або ні слова більше

Внутрішня потреба подобатися всім і собі самому може зіграти злий жарт. Якщо коротко, спілкування – це розмова двох або більше індивідів на цікаву тему. Пам’ятайте про те, що це процес взаємний. Тобто, виговорюватися повинні всі учасники, і головне — мати таку можливість.

Якщо говорите тільки ви — це вже монолог і, швидше за все, співрозмовник швидко занудьгує і вважатиме вас зарозумілим егоїстом. Слухайте інших більшою мірою, чим говорите самі. Люди тягнуться до тих, хто вміє слухати з інтересом.

2. Ви занадто відверті

Якісне спілкування та будь-які міжособистісні відносини повинні будуватися на основі довіри та чесності. Але ці якості формуються з часом, з розвитком близькості та симпатії людей один до одного. Малознайомим не варто відкривати всі секрети і демонструвати скелети в шафі. Зайва відвертість відлякує і лякає.

Це одна з поширених причин невдалих побачень без продовження. Не варто вподобаному чоловікові на першій зустрічі повідомляти про кількість сексуальних партнерів, невдалих вагітностей і подробиць особистого життя сестри близької подруги з Німеччини.

3. Я обманювати себе не стану і всім набрешу

Незважаючи на те, що не існує людини, яка б ніколи не брехала, не варто цим виправдовуватися. Періодично брешуть всі. Але не потрібно цього робити в спілкуванні з новою людиною. Не прикрашайте дійсність і своє життя.

По-перше, при подальших контактах правда відкриється. По-друге, ознаки явної брехні свідчать про вашу слабкість і боязкість. Вольова людина, яка мудра і щиро бажає завести друзів, не дозволить собі брехати.

4. Нетактовна людина гірше редиски

Є перелік тем, які не варто порушувати на ранніх етапах знайомства. Це релігійні та расові переваги, спірні політичні питання, особисте життя, сексуальні переваги, фінансові питання.

Надмірна цікавість показує вас як нечемну людину з вузьким колом інтересів. Адже який сенс дуже старанно пхати носа в чуже життя, якщо цікава своя власна. Гірше редиски тільки нетактовність!

Будьте природні в спілкуванні, відкриті, щирі. Але ніколи не порушуйте кордонів співрозмовника безтактністю, хамством, зневагою. Навіть якщо перше знайомство пройшло не блискуче, ви були скуті або сказали дурницю, не біда. Співрозмовник теж хвилювався і, найімовірніше, зараз сконцентрований на своїх особистих одвірках. Будьте простішим і ставитесь до помилок з гумором. Але не забувайте про них, а виправляйте.

Джерело: HeadInsider