Подумайте про здоров’я і перегляньте свої звички, навіть якщо поки вас нічого не турбує.

Ноутбуки розширюють можливості роботи. Екран, з’єднаний з клавіатурою, і порівняно невелика вага-те, що треба для свободи пересування як в офісі, так і в будь-якому іншому місці. Але від постійного спілкування з ноутом болить спина, шия і плечі. Все та ж єдність екрану і клавіатури перетворює його в незручну з точки зору хребта штуку: складно знайти позицію, в якій постава буде правильною.

Ось що варто робити, щоб менше навантажувати спину при роботі за ноутбуком:

  • Використовуйте окрему клавіатуру і мишу на основному робочому місці. Сам же ноутбук встановіть на підставку, щоб екран знаходився на рівні очей.
  • Не ставте ноутбук на коліна. Розташуйте його на столі або тумбочці — головне, щоб була опора для рук.
  • Робіть перерви. Хоча б два рази на годину відволікайтеся від роботи і рухайтеся по п’ять хвилин — так навантаження на суглоби і м’язи буде меншим.
  • Навчіться правильно сидіти за робочим столом. Переконайтеся, що стіл і стілець відповідають вашому зросту, а до потрібних в роботі речей ви легко можете дотягнутися.
  • Приберіть руку від обличчя, випряміть і відрегулюйте поставу прямо зараз. Знайдіть підставку для ноутбука і додаткову клавіатуру, навіть якщо у вас нічого не болить.

Болі в спині, шиї і плечах наростають поступово, а лікуються насилу. Так що не відкладайте звичку сидіти правильно на потім.