На прилавках магазинів з’являється безліч різних готових продуктів або напівфабрикатів. Вони покликані спрощувати процес готування, щоб люди могли не витрачати час зайвий раз. Крім того, їх термін придатності дозволяє зберігати їх набагато довше, ніж товари без спеціальної упаковки.

Однак через консервуючі склади такі продукти можуть містити до 2000 неперевірених хімічних речовин, пише Food News. У неприбутковій робочій групі з охорони навколишнього середовища та громадської охорони здоров’я (EWG) розповіли, що ці речовини є допустимими харчовими добавками, незважаючи на небезпеку, яку вони становлять для здоров’я. Експерти розповіли, які речовини часто додають в їжу.

Читайте також:  Ранок без кави: як відмовитися від кофеїну

Бутилгідроксіанізол (Е320)

Ця речовина часто додають в жирну їжу, добавка дозволяє зберігати смак такої їжі. Наприклад, вона зустрічається в картоплі фрі, м’ясних напівфабрикатах. Деякі вчені вважають, що при взаємодії з нітратами бутилгідроксіанізол може провокувати виникнення раку. Однак існують і інші дані, що говорять про нешкідливість речовини.

Гуанілат динатрію (Е627)

Джерелом для отримання двунатрієвого гуанілату є сушені водорості і сушена риба. Ця добавка використовується для поліпшення смакових якостей їжі. Його не рекомендують вживати людям, що страждають на подагру або з каменями в нирках, так як через неї може підвищиться рівень сечової кислоти.

Читайте також:  Медики розповіли, з якими продуктами краще не поєднувати диню

Натаміцин (Е235)

Ця речовина додають в сири і ковбаси, щоб вони довше залишалися свіжими. Якщо продукт оброблений натаміцином, на ньому довше не з’явиться цвіль і грибки. Деякі вчені вважають, що через цю добавку можуть виникнути проблеми з шлунково-кишковим трактом через антимікотичні властивості. Однак це може статися лише при підвищених концентраціях.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News