Лікар-гастроентеролог Катерина Кашух: страви, які часто готуються на сніданок, бувають надто «важкими» та шкідливими для сердечників.

Лікарка констатувала, що на сніданок у сім’ях можуть вживатися страви, які не пасують людям із серцево-судинними захворюваннями.

“Багато традиційних страв для сніданку, наприклад яєчня з беконом або млинці, не рекомендовані людям з підвищеним артеріальним тиском”, – зазначила медик.

За словами Кашух, у названих варіантах сніданку міститься висока концентрація «поганого» холестерину, що погіршує стан кровоносних судин та підвищує ризики порушень серцево-судинного характеру. Тим часом людям, які вже мають проблеми з серцем і судинами, слід ретельно контролювати якість свого раціону, дотримуватися певних обмежень.

«Для підтримки здоров’я судин та зниження ризику інфаркту чи інсульту рекомендується їсти якнайменше солі, а також знизити споживання тваринних жирів, промислових десертів та солодких напоїв», – поділилася експерт.

Кашух додала, що в харчуванні сердечників мають бути овочі, цільнозернові крупи, риба, птиця. Говорячи про особливо корисні для зміцнення серця продукти, лікар порекомендувала вживати листову зелень, яблука, горіхи (краще волоські), жирну рибу, кисломолочні продукти, ягоди.

Що може входити у сніданок при гіпертонії та хворобах серця:

  • порція зелені, включаючи листові салати;
  • горіхи та насіння;
  • не надто солона червона риба;
  • цільнозерновий хліб;
  • натуральний йогурт без цукру;