Лікар-ендокринолог Ілля Магера розповів, яку роль у нашому організмі відіграє вітамін С та які проблеми можуть виникнути від його нестачі.

Вітамін С – це не лише гарантія міцного імунітету, який стоїть на варті вашого здоров’я. Він також необхідний правильної роботи всіх органів прокуратури та систем й у стабільності емоційного стану.

«Нестача вітаміну С може серйозно збивати процеси організму, що може виявитися такими ознаками: потяг до солодкого, ожиріння, біль у суглобах, депресії, безсоння», – каже експерт.

Саме завдяки вітаміну С глюкоза під впливом інсуліну потрапляє у клітину та трансформується в енергію. Коли енергії немає, організм вимагає її у найшвидшому вигляді — у вигляді солодощів. Через надмірне їх споживання з’являється зайва вага, розвивається ожиріння. А почалося все, можливо, з дефіциту вітаміну С, який вчасно не заповнився.

Від адекватного рівня вітаміну С в організмі залежить міцність нашого скелета. Без вітаміну С кістки стають крихкими.⠀

Гормон радості серотонін синтезується триптофаном теж за безпосередньої участі вітаміну С. Тому гарний настрій та відсутність депресій також залежить від рівня вітаміну С в організмі.

Далі по ланцюжку. Оскільки серотонін трансформується в мелатонін, то за нестачі першого порушується синтез другого. Прощай, гарний та здоровий сон!⠀

Великі дози вітаміну С можна знайти у свіжих фруктах та ягодах. Деякі овочі всупереч стереотипам також є добрими джерелами вітаміну С. Наприклад, квашена капуста.