Овочі сприяють підтримці здоров’я серця, кісток, шкіри та очей. Але всю цю користь для організму може звести нанівець неправильний спосіб обробки. Мова про смажені овочі. Така обробка, за словами дієтолога Моллі Хембрі, ставить їх на один щабель із фастфудом.

Це твердження доводять численні дослідження. У дослідженні, опублікованому в British Medical Journal, часте вживання смаженої їжі пов’язували з вищим ризиком смертності.

Дослідження, що вийшло в журналі Nutrients, доводить, що якщо вживати смажену їжу більше одного разу на тиждень, можна зіткнутися з підвищеними ризиками розвитку діабету другого типу, серцевої недостатності, ожиріння та гіпертонії.

Ще одне дослідження, опубліковане в журналі Heart, показало, що вживання смаженої їжі підвищує ризик серйозних серцевих захворювань та інсульту.

Моллі Хембрі рекомендує триматися подалі від їжі, приготовленої у великій кількості олії. При цьому визнає, що овочі можна їсти не лише у чистому вигляді, пише Eat This, Not That.

“Наприклад, броколі з невеликою кількістю сиру – це абсолютно нормально. А ось маленькі шматочки овочів у тоннах смаженої панірування – це зовсім інше”, – сказала дієтолог.