Розлади настрою, до яких відносять, зокрема, депресія, біполярні розлади та інші порушення емоційної сфери, переслідують тих, у кого спостерігається порушення добових ритмів активності і відпочинку, – до такого висновку прийшли вчені в результаті недавнього дослідження.

Висновки авторів нової роботи, – наукових фахівців з Шотландії, Ірландії та Швеції, опубліковані в Naked science. Згідно з поданими до публікації даними, люди зі збоєм в роботі внутрішніх годин рідше відчувають себе щасливими і частіше страждають тому, що самотні.

В ході дослідження були проаналізовані дані медичних записів про 500 тисяч осіб. З них фахівці відібрали групу в 91 105 осіб віком від 37 до 73 років. Протягом трьох років вчені відстежували коливання добових ритмів активності в житті своїх підопічних, вивчаючи особливості самих активних і пасивних періодів протягом дня.

«Найбільш здоровим ми оцінювали результат, коли людина багато рухалася вдень і добре спала вночі, а найменш здоровим – коли людина мало рухалася вдень і часто не спала вночі. Ті, у кого добові ритми були порушені сильніше, частіше стикалися з біполярним розладом і депресією, а також частіше відчували самотність», – розповіли вчені про спостережувану ними закономірність.

Представники науки зазначають, що поки точно не знають, що саме є причиною, а що – наслідком: порушення добових ритмів або ж психічний розлад. Зазначимо, що збій у добових ритмах, що означає порушення в нормальному режимі «сон-неспання», може відбуватися при попаданні в певні ситуації – наприклад, при зміні часового поясу або в умовах вимушеного нічного неспання.

Джерело: МедікФорум