Національна кампанія по вибору лікаря стартує у квітні. Про це повідомила Уляна Супрун в Facebook. Лікаря можна вибрати без прив’язки до місця реєстрації. Декларація з фахівцем підписується безстроково.

Отже, медична допомога не прив’язана до місця прописки. Кожен українець може вибрати сімейного лікаря в будь-якому медичному закладі. При цьому гроші за медичне обслуговування оплачує держава. Міністерство охорони здоров’я України інформує населення про те, як вибрати сімейного лікаря. Ми розповімо вам про 4 кроки, які потрібно зробити при виборі свого лікаря.

У квітні розпочнеться національна кампанія по вибору сімейного лікаря. Кожен українець зможе підписати договір з сімейним лікарем (дорослі і діти), терапевтом (дорослі) і педіатром (діти). Безстрокова декларація діє до моменту, поки ви не вирішите поміняти спеціаліста. Чим раніше ви почнете шукати свого лікаря, тим більше буде вибір та впевненість у правильному вирішенні.

Крок перший – визначаємося з лікарем

Якщо ви вже знаєте хорошого лікаря і задоволені його роботою, то шукати нікого не доведеться. Якщо ж такого лікаря у вас немає, то перше, що ви можете зробити – опитати близьких вам людей і зібрати рекомендації. Це найбільш оптимальний варіант.

Читайте також:  Відмова від солодкого здатна продовжити життя на 10 років

Кожен українець також може звернутися в місцеве відділення охорони здоров’я, в якому громадянина проінформують про те, які лікарі працюють у вашому районі або населеному пункті. Ви також можете просто звернутися в будь-який медичний заклад і познайомитися з лікарем – вашим потенційним сімейним лікарем.

Вибрати лікаря

Крок другий – підписуємо декларацію

Заклади первинної медичної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі, підписують контракт з Національною службою здоров’я, а громадяни повинні підписати декларацію з тими лікарями, яких вибрали.

Декларація є безстроковою, тобто вам не потрібно буде її підписувати кожен рік. Однак, якщо ви вирішите поміняти лікаря, то можете підписати іншу декларацію.

Читайте також:  Молочні продукти із хворобами серця не пов'язані

Для підписання декларації з лікарем вам потрібно мати при собі паспорт та ідентифікаційний код. Якщо ж підписується договір з педіатром, то потрібне свідоцтво про народження дитини та документи батьків.

Всі ваші дані лікар заносить у систему, після чого роздруковується декларація, яка підписується у двох примірниках. З цього моменту до лікаря можна звертатися в будь-який час.

Крок третій – звертайтеся до лікаря при необхідності

До свого сімейного лікаря ви можете звертатися з усіх питань, пов’язаних з вашим здоров’ям. Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки при необхідності будуть видавати направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти на ліки, медичні довідки та надавати інші лікарські послуги.

Читайте також:  3 ключові групи продуктів для довгого життя
Крок четвертий – не давайте хабарів

В 2018 році за кожного пацієнта лікар буде отримувати від держави гроші, тому за вас вже все заплатили, і робити «подяки» лікарю не потрібно. В 2018 році за обслуговування кожного пацієнта держава буде платити 370 гривень, і за умови обслуговування 2000 пацієнтів (така кількість пацієнтів рекомендована МОЗ для кожного лікаря), то річний дохід від діяльності сімейного лікаря складе від 740 тисяч гривень до мільйона. В цей бюджет входять оренда кабінету, витрати на матеріали, аналізи, заробітна плата лікаря, медсестри або фельдшера.

Тому пацієнт повинен пам’ятати, що обслуговування у сімейного лікаря не є безкоштовним. За цю послугу ви вже заплатили, віддаючи державі податки.

Джерело: Likar.info