Найпростішим способом зміцнення імунної системи є оптимізація харчування. Лікар-дієтолог австрійського центру здоров’я Verba Mayr Ірина Попова розповідає, за допомогою яких продуктів можна допомогти захисним силам організму.

Для підтримки імунітету потрібно подбати про корекцію наявних дефіцитних станах і достатньому вживанні вітамінів. Ми говоримо не тільки про вітамін С, але і про інші групи: D, B, A і E. вони позитивно впливають на імунну систему, зміцнюють її, допомагають організму боротися з небажаними «гостями». Де їх слід шукати? У яких продуктах?

М’ясо і жир криля – продукт з високим вмістом білка і поліненасичених омега-3 жирних кислот. Білок є структурним матеріалом для утворення захисних антитіл, а значить, в небезпечний період його кількість в раціоні має бути великим. А омега-3, в свою чергу, має протизапальну дію. М’ясо криля вважається цінним і корисним екологічно чистим продуктом харчування: воно не накопичує токсини, а також містить велику кількість вітамінів і корисних натуральних сполук. У складі м’яса криля виявлено і велику кількість вітамінів групи А, В і D.

Болгарський перець. Користь від вживання цього овоча для підвищення імунітету пояснюється його багатим складом. Він вважається рекордсменом серед овочів за вмістом вітаміну С. Так, вживання середнього розміру плоду на 150% забезпечує добову потребу в цьому вітаміні. Крім того, антиоксидантними властивостями володіють входять до складу перцю капсантин, віолаксантин, лютеїн, кверцетин і лютеолін. Цей овоч добре підходить як гарнір до м’ясних продуктів для поліпшення засвоєння заліза з них.

Гарбуз. Перевагою цього овоча є поєднання високого вмісту вітамінів і мінералів і низької калорійності. Гарбуз містить велику кількість бета-каротину, що є джерелом вітаміну А, який необхідний для поліпшення стану слизових органів дихання і придаткових пазух носа. Як і болгарський перець, гарбуз багатий антиоксидантами, що допомагають захистити клітини організму від пошкодження вільними радикалами, а запас вітамінів С, Е, заліза і фолатів сприяє зміцненню імунітету. Велика кількість клітковини в гарбузі сприяє очищенню кишечника і виникненню почуття насичення. Крім м’якоті в їжу можна вживати насіння гарбуза, котре багате цинком.

Зелений і ромашковий чаї містять велику кількість епігаллокатехіну, тим самим захищаючи клітини імунної системи від руйнування і зменшуючи запальні процеси в організмі.

Гриби шиїтаке містять бета-глюкани, які активують систему макрофагів для боротьби з інфекцією.

Гранат містить три основних поліфеноли: танін, кверцетин, антоціани, які системно стримують концентрацію вільних радикалів в організмі і захищають мембрану клітин від пошкодження.

Ферментовані продукти і напої: квашена капуста, мочені яблука, чайний гриб. Ці продукти отримують в результаті процесів бродіння за участю бактерій, грибів, цвілі, а вони необхідні для поліпшення кишкового транзиту, підтримки місцевого імунітету кишечника і нормалізації травлення.

Продукти, багаті вітаміном D: печінка тріски, морська риба, риб’ячий жир. Вітамін D відіграє важливу роль в регуляції системи імунітету: стимулює фагоцитарну активність, підсилює вироблення антимікробних білків.

Продукти, багаті триптофаном (червона і чорна ікра, м’ясо кролика, індички, телятина, тверді сири, мигдаль, кеш’ю, гіркий шоколад), зменшують стресове навантаження на організм. Стрес руйнівно діє на систему імунітету, а отже, знижує захисні сили.

Селера. Вміст у складі інуліну, пектинів, ефірних масел прискорює моторику кишечника, сприяє м’якому детоксу, зменшує газоутворення і покращує стан мікробіоти кишечника.

Харчуйтеся правильно і будьте здорові!