ГоловнаНовини Здоров'я10 продуктів, які підтримують імунітет

10 продуктів, які підтримують імунітет

Найпростішим способом зміцнення імунної системи є оптимізація харчування. Лікар-дієтолог австрійського центру здоров’я Verba Mayr Ірина Попова розповідає, за допомогою яких продуктів можна допомогти захисним силам організму.

Селера

Для підтримки імунітету потрібно подбати про корекцію наявних дефіцитних станах і достатньому вживанні вітамінів. Ми говоримо не тільки про вітамін С, але і про інші групи: D, B, A і E. вони позитивно впливають на імунну систему, зміцнюють її, допомагають організму боротися з небажаними «гостями». Де їх слід шукати? У яких продуктах?

М’ясо і жир криля – продукт з високим вмістом білка і поліненасичених омега-3 жирних кислот. Білок є структурним матеріалом для утворення захисних антитіл, а значить, в небезпечний період його кількість в раціоні має бути великим. А омега-3, в свою чергу, має протизапальну дію. М’ясо криля вважається цінним і корисним екологічно чистим продуктом харчування: воно не накопичує токсини, а також містить велику кількість вітамінів і корисних натуральних сполук. У складі м’яса криля виявлено і велику кількість вітамінів групи А, В і D.

Читайте також:  Вживання цих продуктів розріджує густу кров

Болгарський перець. Користь від вживання цього овоча для підвищення імунітету пояснюється його багатим складом. Він вважається рекордсменом серед овочів за вмістом вітаміну С. Так, вживання середнього розміру плоду на 150% забезпечує добову потребу в цьому вітаміні. Крім того, антиоксидантними властивостями володіють входять до складу перцю капсантин, віолаксантин, лютеїн, кверцетин і лютеолін. Цей овоч добре підходить як гарнір до м’ясних продуктів для поліпшення засвоєння заліза з них.

Гарбуз. Перевагою цього овоча є поєднання високого вмісту вітамінів і мінералів і низької калорійності. Гарбуз містить велику кількість бета-каротину, що є джерелом вітаміну А, який необхідний для поліпшення стану слизових органів дихання і придаткових пазух носа. Як і болгарський перець, гарбуз багатий антиоксидантами, що допомагають захистити клітини організму від пошкодження вільними радикалами, а запас вітамінів С, Е, заліза і фолатів сприяє зміцненню імунітету. Велика кількість клітковини в гарбузі сприяє очищенню кишечника і виникненню почуття насичення. Крім м’якоті в їжу можна вживати насіння гарбуза, котре багате цинком.

Читайте також:  Зберігати картоплю в підвалі смертельно небезпечно

Зелений і ромашковий чаї містять велику кількість епігаллокатехіну, тим самим захищаючи клітини імунної системи від руйнування і зменшуючи запальні процеси в організмі.

Гриби шиїтаке містять бета-глюкани, які активують систему макрофагів для боротьби з інфекцією.

Гранат містить три основних поліфеноли: танін, кверцетин, антоціани, які системно стримують концентрацію вільних радикалів в організмі і захищають мембрану клітин від пошкодження.

Ферментовані продукти і напої: квашена капуста, мочені яблука, чайний гриб. Ці продукти отримують в результаті процесів бродіння за участю бактерій, грибів, цвілі, а вони необхідні для поліпшення кишкового транзиту, підтримки місцевого імунітету кишечника і нормалізації травлення.

Читайте також:  Генетик розвіяв три популярні міфи про здорове харчування

Продукти, багаті вітаміном D: печінка тріски, морська риба, риб’ячий жир. Вітамін D відіграє важливу роль в регуляції системи імунітету: стимулює фагоцитарну активність, підсилює вироблення антимікробних білків.

Продукти, багаті триптофаном (червона і чорна ікра, м’ясо кролика, індички, телятина, тверді сири, мигдаль, кеш’ю, гіркий шоколад), зменшують стресове навантаження на організм. Стрес руйнівно діє на систему імунітету, а отже, знижує захисні сили.

Селера. Вміст у складі інуліну, пектинів, ефірних масел прискорює моторику кишечника, сприяє м’якому детоксу, зменшує газоутворення і покращує стан мікробіоти кишечника.

Харчуйтеся правильно і будьте здорові!

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News