Шведські вчені виявили: чоловіки з недостатньо активними сперматозоїдами частіше інших хворіють на рак передміхурової залози.

Фахівці з Лундського університету констатували: ранній розвиток раку простати частіше стосується чоловіків, які вдаються до процедури ІКСІ – інтрацитоплазматичної ін’єкції сперматозоїда. Ця закономірність була виявлена вченими під час вивчення даних про стан здоров’я всіх шведських батьків і їх дітей, які з’являлися на світ з 1994 по 2014 рік.

ІКСІ використовується при чоловічому безплідді, для якого характерні занадто низька концентрація сперматозоїдів в насінній рідині або їх недостатня активність. ІКСІ є частиною ЕКО, але дослідники підкреслюють: сама процедура ЕКО ніяк не співвідноситься з імовірністю раку передміхурової залози.

«Під час ІКСІ сперматозоїд штучно вводять в яйцеклітину. Чоловіки, з чиїми сперматозоїдами доводилося проводити такі маніпуляції, на 35% частіше страждають від раку простати, ніж чоловіки, які зачали дитину природним шляхом», – повідомили автори роботи.