Вітамін А є одним з найважливіших вітамінів для людини і відіграє ключову роль для здоров’я. Стало відомо, які доступні і прості продукти важливо вживати, щоб уникнути його нестачі.

Відзначається, що вітамін А бере участь в діленні клітин, підтримці гостроти зору, роботі імунної та серцево-судинної систем, легенів, нирок, а також репродуктивних функцій.

Печінка тварин є одним з кращих джерел вітаміну А. Справа в тому , що тварини, як і люди, накопичують вітамін А в цьому органі, пише MedicalNewsToday. Печінка тварин також містить ряд інших поживних речовин, в тому числі мідь, вітаміни групи B, залізо, холін і фолієву кислоту.

Також в списку продуктів з високим вмістом вітаміну А присутній солодка картопля. Фахівці кажуть, що вітамін А в цьому коренеплоді знаходиться у формі бета-каротину. Дослідження показують, що ця сполука може допомогти захистити від вікової макулярної дегенерації. Деякі вчені також припускають, що бета-каротин здатний захистити від деяких видів раку.

Крім того, лікарі рекомендують вживати курагу. Ці сухофрукти також відрізняються високим вмістом клітковини і антиоксидантів. Однак в куразі досить багато цукру і калорій, тому важливо їсти її в помірних кількостях. У переліку кращих і простих джерел вітаміну А також значаться диня, броколі, риб’ячий жир, манго, солодкий червоний перець, морква, шпинат, гарбуз і оселедець.