Похід в продуктовий магазин супроводжується головним болем? Стоїте перед вітринами і не можете вибрати, що купити? Який продукт буде кориснішим і здоровішим? Тоді дана стаття створена для вас!

Злакові сніданки

Готові злакові сніданки здаються схожими по калорійності і складу. Вчитайтеся уважніше – в продукті різну кількість цукру, клітковини. Потрібно вибирати ті, в яких не менше п’яти грамів клітковини і не більше 12 грамів цукру на порцію. Корисним цукром можуть бути тільки сушені фрукти, але не сиропи, патока, мед, тим більше доданий цукор. Бажано взагалі брати їжу з мінімальною кількістю інгредієнтів, а потім самим додати фрукти та інші компоненти.

Читайте також:  Причини болю в грудях при вдиху

Хліб

Один шматок хліба повинен бути не більше 100 калорій, 150 мг натрію, але містив як мінімум 3 грами клітковини. Пшеничний хліб не завжди корисний. Треба вибирати продукт, на якій зазначено, що міститься 100% незбиране зерно. Також цільні зерна повинні стояти на перших місцях в складі.

Перекус

У складі будь-якого корисного перекусу важливий баланс калорій, жирів, білків, вуглеводів, цукру і клітковини. Найкраще підходить їжа з 5 грамами білка, 3 гр клітковини, менше 10 гр цукру і не більше 200 калорій. Оптимальніше всього їсти горіхи, це найкраще джерело корисних жирів.

Напівфабрикати для мікрохвильовки

Обов’язково читайте склад таких напівфабрикатів, в них більше солі, ніж можна собі уявити. Продукти можуть бути вкрай калорійними, жирними. Порція не вище 500 калорій підходить для обіду, вечері, але явно не годиться в якості перекусу. Слідкуйте за балансів бжу.

Читайте також:  Чого не можна робити при болях у спині після тренування

Заморожена їжа

Заморожені фрукти і овочі годяться для здорового раціону. Потрібно вибирати в супермаркеті овочі без соусів і добавок. Не годяться ті, що продаються на вагу, ви не знаєте умови їх зберігання і транспортування.

Рис і макарони

Клітковина-головний компонент в даній їжі. Макарони повинні бути приготовані з 100% цільного зерна. Коричневий рис корисніший за білий, хоча містить не так багато важливих для здоров’я компонентів.

Заправки для салатів

Соуси в ідеалі треба готувати самостійно. При необхідності їх можна замінити покупними. Але будьте обережні: практично всі містять занадто багато цукру і солі. Відмовтеся від майонезів і кетчупів. Краще готуйте страви з додаванням олії, бальзамічного оцту, це набагато корисніше.

Читайте також:  4 ознаки того, що метаболізм працює неправильно

Йогурт

Не всі йогурти однаково корисні. Краще віддавати перевагу нежирним йогуртам з вмістом мінімум 6 гр білка. Часто радять грецький йогурт, але в їжі багато насичених жирів, які треба враховувати при складанні раціону на день. Відмовтеся від йогуртів з цукром, це шкідливо для фігури.