Вчені з Фінляндії вивчили вплив чорноплідної горобини (аронії) на здоров’я людей з підвищеним артеріальним тиском. Дослідження показало, що ягода знижує знижує рівень артеріального тиску і сприяє зменшенню запальних процесів. Стаття відповідного змісту опублікована у виданні Nutrition Research.

Раніше вчені з’ясували, що вживання аронії може знизити ризик серцево-судинних захворювань. Останнє дослідження показало, що ця ягода може також нормалізувати кров’яний тиск і мінімізувати запальні процеси. До восьмитижневого експерименту були залучені 38 учасників, які споживали по 300 мл 100% соку чорноплідної горобини холодного віджиму або три грами висушеного порошку зазначеного продукту. Добровольці не знали, коли їм давали плацебо у випадковому порядку.

«Було доведено, що вживання чорноплідної горобини нормалізує денний кров’яний тиск. Крім того, додавання її в раціон призвело до зниження діастолічного і систолічного АТ. Мала місце і мінімізація запальних процесів. Проте, лікування не впливало на сироваткові ліпіди, ліпопротеїни, глюкозу і агрегацію тромбоцитів», – відзначили вчені.