Змінний графік, особливо якщо ви працюєте ночами або чергуєте цілодобово, негативно позначається на сні.

Багато хто ставиться до режиму сну неуважно, але це велика помилка. Циркадні ритми організму, що регулюють цикли сну і неспання, принесуть вам чимало проблем, якщо будуть порушені. У тому числі, виявиться зниженою ваша працездатність.

Зрозуміло, не всі можуть дозволити собі не спати вдень і спати вночі. Для багатьох професій нічна робота необхідна, тому важливо знати, як убезпечити своє здоров’я. Фахівці вважають, що найкращий варіант – завжди дотримуватися одного графіка. Простіше кажучи, якщо ви працюєте в нічну зміну і спите вдень, то і по вихідних слід спати вдень і не спати вночі.

Найгірша для здоров’я ситуація – різка зміна графіка сну. Наприклад, якщо місяць ви працюєте в нічну зміну, а в наступному у вас денний графік, то ваші циркадні ритми будуть відчувати стрес всякий раз. Це може призвести до серйозних проблем зі сном. У такому випадку найкращий варіант буде перебудовуватися поступово – протягом тижня зрушувати час відходу до сну і пробудження до максимально близького (наскільки це можливо) до того, який очікується. Звичайно, це не позбавить організм від стресу, але дещо знизить його.

Фахівці рекомендують спати 7-8 годин на день. Дослідження показують, що люди, які регулярно сплять менше шести годин, ризикують померти раніше терміну, а також більш схильні до ряду захворювань. Разом з тим, згідно з отриманими даними вченими, недосипати весь тиждень, а потім відіспатися на вихідних не самий хороший варіант – так не можна компенсувати «пропущений» час сну. Тому важливо нормально спати кожен день.