Фізичні вправи дуже важливі для людей віком від 50 років, у тому числі для збереження хорошого здоров’я їм слід частіше ходити пішки.

Фізично з віком людина схильна сповільнюватися і стає дедалі малорухливою. Подібна тенденція, у свою чергу, може бути пов’язана з різними проблемами – наприклад, артритом, остеопорозом, болями у спині та колінах, надмірною вагою. Але вчені наголошують, що людям потрібно вести активний спосіб життя, стаючи старшим – після 40 і 50 років фізичні вправи, рух, спорт мають бути обов’язковими, якщо ставити за мету збереження гарного здоров’я. Що стосується людей похилого віку, то дослідники виділяють п’ять вправ, які допомагають залишатися у формі і підтримувати хороше самопочуття.

Читайте також:  Нове дослідження довело користь яєць для організму

Йога. Наявні дані кажуть, що йога може бути дуже корисною як для збереження фізичного і психічного благополуччя в літньому віці. Представляючи собою вправи з низьким рівнем впливу, вона в той же час добре допомагає людям похилого віку покращити м’язову силу, рухливість, рівновагу і гнучкість, які необхідні для підтримки здоров’я і бадьорості протягом усього життя.

Вправи з еспандерами. Літнім людям добре підходять еспандери у вигляді еластичних стрічок, що є смужками гуми, які зручні тим, що використовувати їх можна практично будь-де. Вправи зі стрічкою дозволяють зміцнити корпус, стабілізувати м’язи, покращити поставу, рухливість та рівновагу.

Читайте також:  Використання камінів та дров'яних печей підвищує ризик розвитку раку легень у жінок

Аквааеробіка. Вправи у воді можуть бути дуже корисними для покращення сили, гнучкості, витривалості, балансу та спритності. Їхня важлива перевага – підходять людям, які борються з артритом або будь-якою іншою проблемою суглобів.

Силові вправи. Вони сприяють збільшенню м’язової сили, м’язової маси та щільності кісток, допомагають контролювати вагу, прискорюють обмін речовин.

Ходьба. Заслужено вважається одним з найкращих видів вправ, які можуть допомогти у втраті ваги, зміцненні кісток та м’язів, підвищенні імунітету. Також завдяки пішим прогулянкам бадьорим кроком знижується схильність до болю в суглобах, до того ж організм заряджається енергією – все це в результаті допомагає запобігти серцевим захворюванням, гіпертонії та проблемам з рівнем цукру в крові.

Читайте також:  Лікар назвав продукт, який корисний при захворюванні легень

Що важливо. Літнім людям слід уникати важких тренувань, в ідеалі їм варто займатися під керівництвом фітнес-тренера. Але в будь-якому випадку, якщо літня людина не тренувалася тривалий час, приступати до навантажень їй слід обережно і поступово нарощувати. Якщо якась вправа викликає біль, дискомфорт, потрібно припинити його виконувати, повідомити про це лікаря.

Джерело: TheHealthSite