Незважаючи на те, що літо добігає кінця, у багатьох регіонах, як і раніше, зберігається спекотна погода. Сонце залишається активним, а це означає, що є великий ризик отримати сонячний опік.

Тривале перебування на сонці може спровокувати патологічні процеси на шкірі, попереджає консультант з дерматології доктор Кетрін Борисович. Вона порекомендувала перед тривалою прогулянкою під палючим сонцем обробляти відкриті ділянки шкіри сонцезахисним кремом із показником SPF не менше 30.

Крем потрібно наносити за півгодини до прогулянки. Далі потрібно оновлювати кожні 2 години, щоб підтримувати захисний шар. Дерматолог нагадала, що кремом потрібно обробляти не лише руки та ноги, а й повіки, ділянки обличчя та навіть вуха.

Найвища сонячна активність відзначається з 11 ранку до 15 години дня. В цей час краще мінімізувати перебування на сонці. Але якщо уникнути цього не вдається, необхідно користуватися не тільки кремом, але і головним убором, а також частіше заходити в тінь.

Лікар додала, що у спекотні дні важливо підтримувати водний баланс. Чиста вода допоможе уникнути зневоднення та теплового удару.

Якщо під час сонячних ванн ви одержали опік, необхідно змочити запалену шкіру в прохолодній воді та нанести крем після засмаги. Його компоненти знімають подразнення та загоюють уражені ділянки шкіри.

Однак не варто допускати обгорання надто часто. Регулярні сонячні опіки можуть спровокувати розвиток небезпечних захворювань, зокрема меланоми шкіри – однією з форм онкології.