Основна перевага сушарок – відсутність необхідності в змінних або паперових рушниках. Це економить гроші підприємств і корисно для екології. На жаль, великий мінус сушарок полягає в тому, що вони допомагають поширюватися мікробам, передає Science World Report.

Вчені нанесли на свої руки безпечні молочнокислі бактерії, які зазвичай не зустрічаються в громадських туалетах. Вони погано помили руки, а потім скористалися сушарками. Після дослідники знайшли молочнокислі бактерії в повітрі, що дозволило їм припустити: інші мікроби, ймовірно, теж потрапляють в повітря під час сушіння. Кількість бактерій, які опинилися в повітрі через використання швидкісних сушарок, було в 4,5 рази вища, ніж при використанні сушарки з теплим повітрям. При використанні паперових рушників в повітря потрапляло в 27 разів менше бактерій.

Читайте також:  Сім ранніх ознак того, що нирки людини нездорові

Бактерії зберігалися в повітрі значно довше часу сушки, що складав близько 15 секунд. Більше ніж через п’ять хвилин в повітрі залишалася приблизно половина молочнокислих бактерій. Так, сушарки для рук можуть негативно впливати на здоров’я людей, сприяючи поширенню захворювань. Вчені настійно рекомендують брати до уваги ці дані при проектуванні громадських туалетів, особливо в таких місцях, як лікарні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК НЕ ЗАХВОРІТИ НА РОБОТІ

ШКІРЯНІ СУМКИ – ДЖЕРЕЛО ЗАРАЗИ

ЯК ЗАХИСТИТИСЯ ВІД ВІРУСІВ